Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARY & LARY AGRO SRL
Cod unic de înregistrare RO 37049623 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/66/2017
EUIDROONRC.J52/66/2017
Data înființării16.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaMuşcatelor nr. 10, Daia, Giurgiu
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
66.000
Profit (Lei)
106.308
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 66.000 | 106.308 | 8.859 | 628.375 | 647.745 | 304.883 | 351.478 | 0 |
| 2023 | 99.377 | 39.154 | 3.263 | 473.629 | 647.745 | 165.834 | 245.170 | 1 |
| 2022 | 314.141 | 95.410 | 7.951 | 243.757 | 456.307 | 245.471 | 206.016 | 2 |
| 2021 | 254.609 | 105.244 | 8.770 | 113.506 | 494.974 | 186.553 | 206.016 | 2 |
| 2020 | 154.642 | 134.621 | 11.218 | 56.167 | 614.974 | 129.214 | 206.016 | 1 |
| 2019 | 98.553 | 43.189 | 3.599 | 46.648 | 622.425 | 149.418 | 123.895 | 1 |
| 2018 | 94.618 | 1.646 | 137 | 3.121 | 624.725 | 104.296 | 123.895 | 0 |
| 2017 | 110.568 | 71.999 | 6.000 | 5.000 | 0 | 77.249 | 72.249 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
161.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.25%
Lichiditate curentă
0.49
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
161.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.25%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 161.07% | 39.4% | 30.37% | 41.34% | 87.05% | 43.82% | 1.74% | 65.12% |
| Marjă profit brut | 180.04% | 39.4% | 32.83% | 42.34% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 30.25% | 15.97% | 46.31% | 51.09% | 65.34% | 34.86% | 1.33% | 99.65% |
| Profit net per salariat | n/a | 39.154 Lei | 47.705 Lei | 52.622 Lei | 134.621 Lei | 43.189 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
1
Durata medie încasare creanțe
1200.47 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.12 | 0.45 | 0.37 | 0.21 | 0.13 | 0.13 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 1 | 11.36 | 13.99 | 4.47 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1200.47 zile | 576.25 zile | 152.81 zile | 31.72 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 99.377 Lei | 157.071 Lei | 127.305 Lei | 154.642 Lei | 98.553 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.49
Lichiditate imediată
0.38
Pondere active imobilizate
68%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.49 | 0.35 | 1.01 | 1.64 | 2.3 | 3.2 | 33.42 | 15.45 |
| Lichiditate imediată | 0.38 | 0.33 | 0.91 | 1.14 | 2.3 | 3.2 | 33.42 | 15.45 |
| Pondere active imobilizate | 68% | 79.62% | 65.02% | 72.63% | 82.64% | 80.64% | 85.69% | 0% |
| Pondere active circulante | 32% | 20.38% | 34.98% | 27.37% | 17.36% | 19.36% | 14.31% | 100% |
©Firme.ro