Companie
Detalii identificare
Nume firmăLIDER EXPERTCONT SRL
Cod unic de înregistrare37053284 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000314226
EUIDROONRC.J2017000314226
Data înființării16.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaPrieteniei nr. 8, Valea Lupului, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
250.983
Profit (Lei)
139.981
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 250.983 | 139.981 | 11.665 | 184.278 | 183.018 | 163.933 | 140.222 | 1 |
| 2023 | 199.671 | 115.304 | 9.609 | 155.695 | 196.273 | 74.966 | 115.544 | 1 |
| 2022 | 127.354 | 101.189 | 8.432 | 7.035 | 9.883 | 98.581 | 101.429 | 1 |
| 2021 | 122.469 | 72.891 | 6.074 | 4.353 | 12.334 | 326.162 | 334.143 | 1 |
| 2020 | 132.980 | 106.680 | 8.890 | 1.226 | 10.284 | 273.247 | 282.305 | 0 |
| 2019 | 122.250 | 97.540 | 8.128 | 1.824 | 7.901 | 185.284 | 191.361 | 0 |
| 2018 | 84.630 | 71.929 | 5.994 | 767 | 0 | 114.062 | 113.295 | 0 |
| 2017 | 56.807 | 51.693 | 4.308 | 611 | 0 | 52.504 | 51.893 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Lichiditate curentă
0.89
Viteza rotație active
0.72
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Profit net per salariat
139.981 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.77% | 57.75% | 79.45% | 59.52% | 80.22% | 79.79% | 84.99% | 91% |
| Marjă profit brut | 56.76% | 58.73% | 80.47% | 60.4% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.83% | 99.79% | 99.76% | 21.81% | 37.79% | 50.97% | 63.49% | 99.61% |
| Profit net per salariat | 139.981 Lei | 115.304 Lei | 101.189 Lei | 72.891 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.72
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
201.13 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.72 | 0.74 | 1.17 | 0.36 | 0.47 | 0.63 | 0.74 | 1.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 201.13 zile | 32.45 zile | 241.6 zile | 43.07 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 250.983 Lei | 199.671 Lei | 127.354 Lei | 122.469 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.89
Lichiditate imediată
0.89
Pondere active imobilizate
52.75%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.89 | 0.48 | 14.01 | 74.93 | 222.88 | 101.58 | 148.71 | 85.93 |
| Lichiditate imediată | 0.89 | 0.48 | 14.01 | 74.93 | 222.88 | 101.58 | 148.71 | 85.93 |
| Pondere active imobilizate | 52.75% | 72.36% | 9.11% | 3.64% | 3.63% | 4.09% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 47.25% | 27.64% | 90.89% | 96.36% | 96.37% | 95.91% | 100% | 100% |
©Firme.ro