Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMERICAN BUSINESS SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare37081128 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/1943/2017
EUIDROONRC.J40/1943/2017
Data înființării22.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7990
Această clasă include:
-alte servicii de rezervare legate de călătorie: -rezervări pentru transport, hoteluri, restaurante, închirieri de maşini, distracţie şi sport etc -activităţi de” time-share” -activităţi de vânzare de bilete pentru evenimente teatrale, sportive şi alte evenimente de distracţie şi amuzament -servicii de asistenţă pentru vizitatori -furnizarea de informaţii de călătorie pentru vizitatori -activităţile ghizilor turistici -activităţi de promovare a turismului Această clasă exclude: -activităţile agenţiilor de turism şi ale tur-opertorilor,
clasele 7911 şi 7912 -organizarea şi managementul evenimentelor cum ar fi şedinţe, convenţii şi conferinţe,
8230
8230
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateAlte servicii de rezervare si asistenta turistica
Informații de contact
AdresaMărăşti nr. 65-67, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
94.250
Profit (Lei)
-7.824
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 94.250 | -7.824 | -652 | 53.817 | 0 | 5.825 | -47.992 | 0 |
| 2023 | 93.445 | 606 | 51 | 73.320 | 0 | 32.242 | -40.168 | 0 |
| 2022 | 90.675 | 27.658 | 2.305 | 77.215 | 0 | 36.442 | -40.773 | 1 |
| 2021 | 27.850 | 0 | 0 | 104.317 | 0 | 35.886 | -68.431 | 1 |
| 2020 | 23.955 | 0 | 0 | 106.711 | 0 | 54.873 | -51.838 | 1 |
| 2019 | 136.670 | 1.142 | 95 | 116.318 | 0 | 88.398 | -27.920 | 1 |
| 2018 | 67.657 | 0 | 0 | 46.609 | 927 | 16.620 | -29.062 | 1 |
| 2017 | 62.289 | 8.504 | 709 | 21.558 | 2.480 | 27.782 | 8.704 | 1 |
Marja profit net
-8.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.3%
Lichiditate curentă
0.11
Viteza rotație active
16.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.3%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.3% | 0.65% | 30.5% | 0% | 0% | 0.84% | 0% | 13.65% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.3% | -1.51% | -67.83% | 0% | 0% | -4.09% | 0% | 97.7% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 27.658 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.142 Lei | 0 Lei | 8.504 Lei |
Viteza rotație active
16.18
Viteza rotație stocuri
73.75
Durata medie încasare creanțe
16.81 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 16.18 | 2.9 | 2.49 | 0.78 | 0.44 | 1.55 | 3.86 | 2.06 |
| Viteza rotație stocuri | 73.75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.81 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 90.675 Lei | 27.850 Lei | 23.955 Lei | 136.670 Lei | 67.657 Lei | 62.289 Lei |