Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIF CONTAB SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare37084183 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/448/2017
EUIDROONRC.J35/448/2017
Data înființării22.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaDoinei nr. 5, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
74.255
Profit (Lei)
-8.086
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.255 | -8.086 | -674 | 32.442 | 14.766 | 53.643 | 35.967 | 1 |
| 2023 | 81.660 | 24.870 | 2.073 | 19.998 | 19.153 | 67.941 | 67.096 | 1 |
| 2022 | 48.860 | 0 | 0 | 40.869 | 27.405 | 55.689 | 42.225 | 1 |
| 2021 | 70.710 | 31.229 | 2.602 | 3.153 | 9.163 | 104.247 | 110.257 | 1 |
| 2020 | 86.942 | 56.211 | 4.684 | 5.705 | 1.716 | 83.017 | 79.028 | 1 |
| 2019 | 80.930 | 52.366 | 4.364 | 7.136 | 1.706 | 115.433 | 110.003 | 1 |
| 2018 | 80.844 | 44.550 | 3.713 | 2.895 | 3.980 | 96.551 | 97.636 | 1 |
| 2017 | 56.010 | 52.886 | 4.407 | 587 | 0 | 53.673 | 53.086 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-10.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-22.48%
Lichiditate curentă
1.65
Viteza rotație active
1.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-10.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-22.48%
Profit net per salariat
-8.086 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -10.89% | 30.46% | 0% | 44.16% | 64.65% | 64.71% | 55.11% | 94.42% |
| Marjă profit brut | 0% | 31.41% | 0% | 46.79% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -22.48% | 37.07% | 0% | 28.32% | 71.13% | 47.6% | 45.63% | 99.62% |
| Profit net per salariat | -8.086 Lei | 24.870 Lei | 0 Lei | 31.229 Lei | 56.211 Lei | 52.366 Lei | 44.550 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.09
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
231.66 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.09 | 0.94 | 0.59 | 0.62 | 1.03 | 0.69 | 0.8 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 231.66 zile | 215.59 zile | 326.77 zile | 217.26 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 74.255 Lei | 81.660 Lei | 48.860 Lei | 70.710 Lei | 86.942 Lei | 80.930 Lei | 80.844 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.65
Lichiditate imediată
1.65
Pondere active imobilizate
21.58%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.65 | 3.4 | 1.36 | 33.06 | 14.55 | 16.18 | 33.35 | 91.44 |
| Lichiditate imediată | 1.65 | 3.4 | 1.36 | 33.06 | 14.55 | 16.18 | 33.35 | 91.44 |
| Pondere active imobilizate | 21.58% | 21.99% | 32.98% | 8.08% | 2.03% | 1.46% | 3.96% | 0% |
| Pondere active circulante | 78.42% | 78.01% | 67.02% | 91.92% | 97.97% | 98.54% | 96.04% | 100% |
©Firme.ro