Companie
Detalii identificare
Nume firmăPREST FINISAJ DMD S.R.L.
Cod unic de înregistrare37111687 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/80/2017
EUIDROONRC.J31/80/2017
Data înființării27.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMihai Viteazu nr. 17, Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
86.245
Profit (Lei)
-48.194
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 86.245 | -48.194 | -4.016 | 185.380 | 14.505 | 168.241 | -2.634 | 2 |
| 2023 | 60.770 | 0 | 0 | 139.681 | 14.505 | 190.536 | 65.360 | 4 |
| 2022 | 257.011 | 54.459 | 4.538 | 12.122 | 9.305 | 255.530 | 252.713 | 2 |
| 2021 | 253.783 | 140.988 | 11.749 | 6.283 | 18.674 | 247.063 | 259.454 | 2 |
| 2020 | 284.689 | 149.636 | 12.470 | 8.667 | 4.661 | 177.672 | 173.666 | 2 |
| 2019 | 82.760 | 13.013 | 1.084 | 14.098 | 6.148 | 58.680 | 50.730 | 2 |
| 2018 | 11.600 | 0 | 0 | 3.927 | 3.302 | 38.342 | 37.717 | 2 |
| 2017 | 101.370 | 63.327 | 5.277 | 2.189 | 0 | 65.716 | 63.527 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-55.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.91
Viteza rotație active
0.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-55.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-24.097 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -55.88% | 0% | 21.19% | 55.55% | 52.56% | 15.72% | 0% | 62.47% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 22.04% | 56.49% | 53.48% | 16.72% | 0% | 63.67% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 21.55% | 54.34% | 86.16% | 25.65% | 0% | 99.69% |
| Profit net per salariat | -24.097 Lei | 0 Lei | 27.230 Lei | 70.494 Lei | 74.818 Lei | 6.507 Lei | 0 Lei | 63.327 Lei |
Viteza rotație active
0.47
Viteza rotație stocuri
2.98
Durata medie încasare creanțe
163.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.47 | 0.3 | 0.97 | 0.96 | 1.56 | 1.28 | 0.28 | 1.54 |
| Viteza rotație stocuri | 2.98 | 3.57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 163.68 zile | 160.46 zile | 0 zile | 4.12 zile | 0.55 zile | 0 zile | 141.59 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 43.123 Lei | 15.193 Lei | 128.506 Lei | 126.892 Lei | 142.345 Lei | 41.380 Lei | 5.800 Lei | 101.370 Lei |
Lichiditate curentă
0.91
Lichiditate imediată
0.75
Pondere active imobilizate
7.94%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.91 | 1.36 | 21.08 | 39.32 | 20.5 | 4.16 | 9.76 | 30.02 |
| Lichiditate imediată | 0.75 | 1.24 | 21.08 | 39.32 | 20.5 | 4.16 | 9.76 | 30.02 |
| Pondere active imobilizate | 7.94% | 7.07% | 3.51% | 7.03% | 2.56% | 9.48% | 7.93% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.06% | 92.93% | 96.49% | 92.97% | 97.44% | 90.52% | 92.07% | 100% |
©Firme.ro