Companie
Detalii identificare
Nume firmăDENION PROD ACTIV SRL
Cod unic de înregistrare RO 37130433 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000344038
EUIDROONRC.J2017000344038
Data înființării01.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaLogăreni nr. 312, Oarja, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
453.957
Profit (Lei)
37.952
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 453.957 | 37.952 | 3.163 | 3.292 | 55.666 | 127.692 | 180.066 | 1 |
| 2024 | 32.614 | 78.713 | 6.559 | 99.069 | 73.726 | 167.457 | 142.114 | 1 |
| 2023 | 596.050 | 10.521 | 877 | 110.844 | 91.786 | 82.459 | 63.401 | 1 |
| 2022 | 395.089 | 36.786 | 3.066 | 445.433 | 109.845 | 388.468 | 52.880 | 1 |
| 2021 | 255.590 | 32.006 | 2.667 | 92.224 | 42.185 | 66.134 | 16.095 | 1 |
| 2020 | 21.652 | 0 | 0 | 64.281 | 0 | 48.370 | -15.911 | 1 |
| 2019 | 683 | 519 | 43 | 12.607 | 0 | 15.075 | 2.468 | 0 |
| 2018 | 12.417 | 263 | 22 | 35.910 | 0 | 37.859 | 1.949 | 1 |
| 2017 | 32.834 | 1.486 | 124 | 38.635 | 0 | 40.321 | 1.686 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.08%
Lichiditate curentă
38.79
Viteza rotație active
2.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.08%
Profit net per salariat
37.952 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.36% | 241.35% | 1.77% | 9.31% | 12.52% | 0% | 75.99% | 2.12% | 4.53% |
| Marjă profit brut | 10.35% | 246.38% | 2.62% | 10.16% | 13.5% | 0% | 75.99% | 3.75% | 5.57% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21.08% | 55.39% | 16.59% | 69.57% | 100% | 0% | 21.03% | 13.49% | 88.14% |
| Profit net per salariat | 37.952 Lei | 78.713 Lei | 10.521 Lei | 36.786 Lei | 32.006 Lei | 0 Lei | n/a | 263 Lei | 1.486 Lei |
Viteza rotație active
2.48
Viteza rotație stocuri
718.29
Durata medie încasare creanțe
10.28 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.48 | 0.14 | 3.42 | 0.79 | 2.36 | 0.45 | 0.05 | 0.33 | 0.81 |
| Viteza rotație stocuri | 718.29 | 0.27 | 9.78 | 1.42 | 70.29 | 0.5 | 0.05 | 0.83 | 1.37 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.28 zile | 60.79 zile | 8.38 zile | 16.27 zile | 47.73 zile | 82.62 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 453.957 Lei | 32.614 Lei | 596.050 Lei | 395.089 Lei | 255.590 Lei | 21.652 Lei | n/a | 12.417 Lei | 32.834 Lei |
Lichiditate curentă
38.79
Lichiditate imediată
38.6
Pondere active imobilizate
30.36%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 38.79 | 1.69 | 0.74 | 0.87 | 0.72 | 0.75 | 1.2 | 1.05 | 1.04 |
| Lichiditate imediată | 38.6 | 0.46 | 0.19 | 0.25 | 0.68 | 0.08 | 0.01 | 0.64 | 0.43 |
| Pondere active imobilizate | 30.36% | 30.57% | 52.68% | 22.04% | 38.95% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 69.64% | 69.43% | 47.32% | 77.96% | 61.05% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro