Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO MARIAN PROGRESU SRL
Cod unic de înregistrare RO 37131579 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000086514
EUIDROONRC.J2017000086514
Data înființării01.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaZambilelor nr. 30, Progresu, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
106.801
Profit (Lei)
29.413
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 106.801 | 29.413 | 2.451 | 200.931 | 192.886 | 90.692 | 82.647 | 1 |
| 2023 | 155.847 | 30.673 | 2.556 | 334.172 | 286.836 | 110.094 | 53.233 | 1 |
| 2022 | 380.503 | 22.024 | 1.835 | 210.735 | 25.847 | 207.448 | 22.560 | 1 |
| 2021 | 274.941 | 29.616 | 2.468 | 223.408 | 101.601 | 205.343 | 83.536 | 1 |
| 2020 | 98.135 | 0 | 0 | 147.809 | 148.410 | 53.319 | 53.920 | 1 |
| 2019 | 211.485 | 27.571 | 2.298 | 237.186 | 202.074 | 172.227 | 137.115 | 1 |
| 2018 | 151.331 | 214.381 | 17.865 | 156.184 | 271.357 | 144.371 | 259.544 | 1 |
| 2017 | 40.081 | 44.963 | 3.747 | 9.800 | 0 | 54.963 | 45.163 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.59%
Lichiditate curentă
0.45
Viteza rotație active
0.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.59%
Profit net per salariat
29.413 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.54% | 19.68% | 5.79% | 10.77% | 0% | 13.04% | 141.66% | 112.18% |
| Marjă profit brut | 30.19% | 20.95% | 6.84% | 11.85% | 0% | 14.1% | 144.6% | 115.18% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 35.59% | 57.62% | 97.62% | 35.45% | 0% | 20.11% | 82.6% | 99.56% |
| Profit net per salariat | 29.413 Lei | 30.673 Lei | 22.024 Lei | 29.616 Lei | 0 Lei | 27.571 Lei | 214.381 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.38
Viteza rotație stocuri
2.52
Durata medie încasare creanțe
48.04 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.38 | 0.39 | 1.63 | 0.9 | 0.49 | 0.57 | 0.36 | 0.73 |
| Viteza rotație stocuri | 2.52 | 2.76 | 12.73 | 3.03 | 20.59 | 12 | 8.11 | 2.71 |
| Durata medie încasare creanțe | 48.04 zile | 79 zile | 22.54 zile | 32.88 zile | 10.38 zile | 22.24 zile | 3.02 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 106.801 Lei | 155.847 Lei | 380.503 Lei | 274.941 Lei | 98.135 Lei | 211.485 Lei | 151.331 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.45
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
68.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.45 | 0.33 | 0.98 | 0.92 | 0.36 | 0.73 | 0.92 | 5.61 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 0.16 | 0.84 | 0.51 | 0.33 | 0.65 | 0.8 | 4.1 |
| Pondere active imobilizate | 68.02% | 72.26% | 11.08% | 33.1% | 73.57% | 53.99% | 65.27% | 0% |
| Pondere active circulante | 31.98% | 27.74% | 88.92% | 66.9% | 26.43% | 46.01% | 34.73% | 100% |
©Firme.ro