Companie
Detalii identificare
Nume firmăABACUS TRANSLATIONS SRL
Cod unic de înregistrare37156832 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/443/2017
EUIDROONRC.J8/443/2017
Data înființării06.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7430
-
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de traducere scrisa si orala (interpreti)
Informații de contact
AdresaPrimăverii nr. 87, Sânpetru, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
33.129
Profit (Lei)
-11.225
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33.129 | -11.225 | -935 | 220 | 52.962 | 39.204 | 91.946 | 0 |
| 2023 | 42.806 | 1.286 | 107 | 1.172 | 76.320 | 25.581 | 103.170 | 0 |
| 2022 | 45.169 | 42.812 | 3.568 | 367 | 95.398 | 6.853 | 101.884 | 0 |
| 2021 | 53.162 | 32.342 | 2.695 | 14.296 | 4.202 | 111.271 | 101.177 | 0 |
| 2020 | 36.849 | 10.261 | 855 | 251 | 4.962 | 63.473 | 68.836 | 0 |
| 2019 | 46.392 | 18.600 | 1.550 | 351 | 20.426 | 37.802 | 58.574 | 0 |
| 2018 | 55.899 | 29.444 | 2.454 | 12.070 | 35.889 | 15.462 | 39.975 | 0 |
| 2017 | 40.816 | 20.331 | 1.694 | 27.893 | 44.149 | 3.933 | 20.531 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-33.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12.21%
Lichiditate curentă
178.2
Viteza rotație active
0.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-33.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12.21%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -33.88% | 3% | 94.78% | 60.84% | 27.85% | 40.09% | 52.67% | 49.81% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -12.21% | 1.25% | 42.02% | 31.97% | 14.91% | 31.75% | 73.66% | 99.03% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.36
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
3.25 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.36 | 0.42 | 0.44 | 0.46 | 0.54 | 0.8 | 1.09 | 0.85 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.25 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
178.2
Lichiditate imediată
178.2
Pondere active imobilizate
57.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 178.2 | 21.83 | 18.67 | 7.78 | 252.88 | 107.7 | 1.28 | 0.14 |
| Lichiditate imediată | 178.2 | 21.83 | 18.67 | 7.78 | 252.88 | 107.7 | 1.28 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 57.46% | 74.9% | 93.3% | 3.64% | 7.25% | 35.08% | 69.89% | 91.82% |
| Pondere active circulante | 42.54% | 25.1% | 6.7% | 96.36% | 92.75% | 64.92% | 30.11% | 8.18% |
©Firme.ro