Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARCHEZE DANUBIU SRL
Cod unic de înregistrare RO 37176007 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3017/2017
EUIDROONRC.J40/3017/2017
Data înființării09.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4649
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al articolelor din lemn, împletiturilor din nuiele, trestie, papură , al produselor din plută, etc. -comerţul cu ridicata al bicicletelor, piesele şi accesoriile acestora -comerţul cu ridicata al articolelor de papetărie, cărţilor, revistelor şi ziarelor -comerţul cu ridicata al produselor din piele şi accesoriilor de voiaj -comerţul cu ridicata al instrumentelor muzicale -comerţul cu ridicata al jocurilor şi jucăriilor -comerţul cu ridicata al articolelor sportive, inclusiv încălţăminte specială de sport precum clăparii.
-comerţul cu ridicata al articolelor din lemn, împletiturilor din nuiele, trestie, papură , al produselor din plută, etc. -comerţul cu ridicata al bicicletelor, piesele şi accesoriile acestora -comerţul cu ridicata al articolelor de papetărie, cărţilor, revistelor şi ziarelor -comerţul cu ridicata al produselor din piele şi accesoriilor de voiaj -comerţul cu ridicata al instrumentelor muzicale -comerţul cu ridicata al jocurilor şi jucăriilor -comerţul cu ridicata al articolelor sportive, inclusiv încălţăminte specială de sport precum clăparii.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc
Informații de contact
AdresaDoamna Ghica nr. 6, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
221.940
Profit (Lei)
10.990
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 221.940 | 10.990 | 916 | 650.187 | 529 | 847.027 | 197.369 | 2 |
| 2024 | 249.862 | 39.581 | 3.298 | 563.490 | 529 | 749.340 | 186.379 | 2 |
| 2023 | 255.847 | 22.253 | 1.854 | 483.936 | 529 | 630.204 | 146.797 | 2 |
| 2022 | 331.557 | 40.078 | 3.340 | 345.628 | 529 | 469.643 | 124.544 | 2 |
| 2021 | 394.384 | 45.943 | 3.829 | 248.061 | 529 | 331.998 | 84.466 | 2 |
| 2020 | 338.188 | 16.573 | 1.381 | 191.835 | 529 | 229.829 | 38.523 | 1 |
| 2019 | 227.993 | 12.251 | 1.021 | 135.898 | 529 | 157.319 | 21.950 | 1 |
| 2018 | 236.688 | 10.068 | 839 | 94.921 | 529 | 104.091 | 9.699 | 1 |
| 2017 | 165.615 | 0 | 0 | 79.859 | 529 | 78.961 | -369 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.57%
Lichiditate curentă
1.3
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.57%
Profit net per salariat
5.495 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.95% | 15.84% | 8.7% | 12.09% | 11.65% | 4.9% | 5.37% | 4.25% | 0% |
| Marjă profit brut | 5.8% | 16.71% | 9.65% | 12.83% | 12.53% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.57% | 21.24% | 15.16% | 32.18% | 54.39% | 43.02% | 55.81% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 5.495 Lei | 19.791 Lei | 11.127 Lei | 20.039 Lei | 22.972 Lei | 16.573 Lei | 12.251 Lei | 10.068 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0.27
Durata medie încasare creanțe
14.81 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.33 | 0.41 | 0.71 | 1.19 | 1.47 | 1.44 | 2.26 | 2.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0.27 | 0.37 | 0.47 | 0.82 | 1.37 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.81 zile | 99.69 zile | 91.04 zile | 62.92 zile | 40.35 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 110.970 Lei | 124.931 Lei | 127.924 Lei | 165.779 Lei | 197.192 Lei | 338.188 Lei | 227.993 Lei | 236.688 Lei | 165.615 Lei |
Lichiditate curentă
1.3
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
0.06%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.3 | 1.33 | 1.3 | 1.36 | 1.34 | 1.2 | 1.16 | 1.1 | 0.99 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.14 | 0.19 | 0.19 | 0.18 | 1.2 | 1.16 | 1.1 | 0.99 |
| Pondere active imobilizate | 0.06% | 0.07% | 0.08% | 0.11% | 0.16% | 0.23% | 0.34% | 0.51% | 0.67% |
| Pondere active circulante | 99.94% | 99.93% | 99.92% | 99.89% | 99.84% | 99.77% | 99.66% | 99.49% | 99.33% |
©Firme.ro