Companie
Detalii identificare
Nume firmăMECHANICAL FINE TUNING SRL
Cod unic de înregistrare37219523 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/471/2017
EUIDROONRC.J3/471/2017
Data înființării16.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2562
Această clasă include:
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateOperatiuni de mecanica generala
Informații de contact
AdresaPoieniţei nr. 8, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
136.523
Profit (Lei)
111.520
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 136.523 | 111.520 | 9.293 | 2.482 | 0 | 48.726 | 46.244 | 1 |
| 2023 | 346.969 | 299.330 | 24.944 | 20.247 | 0 | 96.152 | 75.905 | 1 |
| 2022 | 240.556 | 231.815 | 19.318 | 15.838 | 0 | 247.893 | 232.055 | 1 |
| 2021 | 74.970 | 69.749 | 5.812 | 13.835 | 0 | 83.824 | 69.989 | 1 |
| 2020 | 49.930 | 30.587 | 2.549 | 12.998 | 0 | 76.774 | 63.776 | 1 |
| 2019 | 127.345 | 77.989 | 6.499 | 2.768 | 0 | 80.957 | 78.189 | 1 |
| 2018 | 130.940 | 120.060 | 10.005 | 6.077 | 0 | 126.337 | 120.260 | 1 |
| 2017 | 165.329 | 89.996 | 7.500 | 38.235 | 20 | 128.411 | 90.196 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
81.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
19.63
Viteza rotație active
2.8
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
81.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
111.520 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 81.69% | 86.27% | 96.37% | 93.04% | 61.26% | 61.24% | 91.69% | 54.43% |
| Marjă profit brut | 82.69% | 87.25% | 98.2% | 95.98% | 62.35% | 62.24% | 92.69% | 57.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 99.9% | 99.66% | 47.96% | 99.74% | 99.83% | 99.78% |
| Profit net per salariat | 111.520 Lei | 299.330 Lei | 231.815 Lei | 69.749 Lei | 30.587 Lei | 77.989 Lei | 120.060 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.8
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
24 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.8 | 3.61 | 0.97 | 0.89 | 0.65 | 1.57 | 1.04 | 1.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 24 zile | 29.28 zile | 76.99 zile | 79.99 zile | 123.46 zile | 18.81 zile | 52.51 zile | 20.77 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 136.523 Lei | 346.969 Lei | 240.556 Lei | 74.970 Lei | 49.930 Lei | 127.345 Lei | 130.940 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
19.63
Lichiditate imediată
19.63
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19.63 | 4.75 | 15.65 | 6.06 | 5.91 | 29.25 | 20.79 | 3.36 |
| Lichiditate imediată | 19.63 | 4.75 | 15.65 | 6.06 | 5.91 | 29.25 | 20.79 | 3.36 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.02% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.98% |
©Firme.ro