Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEKO ST BLUE SRL
Cod unic de înregistrare RO 37227712 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/817/2017
EUIDROONRC.J35/817/2017
Data înființării17.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6420
Această clasă include activităţi ale companiilor de tip holding, de exemplu unităţi ce deţin active (deţinând diverse niveluri de control al acţiunilor) ale unui grup de filiale şi a căror principală activitate este administrarea acţiunilor (proprietăţilor) grupului. Companiile de tip holding din această clasă nu furnizează nici un alt serviciu filialelor în care deţine acţiuni, de exemplu ele nu administrează şi nu conduc acele unităţi. Această clasă exclude: -administrarea activă a companiilor şi întreprinderilor, planificarea strategică şi luarea de decizii în cadrul companiilor,
7010
7010
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorIntermedieri financiare, cu exceptia activitatilor de asigurari si ale fondurilor de pensii
Obiect activitateActivitati ale holdingurilor
Informații de contact
AdresaDionisie Lintia nr. 2, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
442.709
Profit (Lei)
491.222
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 442.709 | 491.222 | 40.935 | 909.291 | 0 | 6.302.484 | 5.393.193 | 1 |
| 2024 | 209.021 | 544.025 | 45.335 | 882.756 | 0 | 5.784.726 | 4.901.970 | 1 |
| 2023 | 869.548 | 723.353 | 60.279 | 3.102.070 | 1.771.058 | 5.688.958 | 4.357.946 | 1 |
| 2022 | 1.107.729 | 988.461 | 82.372 | 3.082.970 | 1.761.374 | 4.956.189 | 3.634.593 | 1 |
| 2021 | 295.380 | 231.395 | 19.283 | 3.130.339 | 1.761.623 | 4.014.848 | 2.646.132 | 1 |
| 2020 | 761.870 | 697.478 | 58.123 | 3.086.039 | 1.733.606 | 3.767.170 | 2.414.737 | 0 |
| 2019 | 171.149 | 109.241 | 9.103 | 3.024.506 | 1.821.013 | 2.920.752 | 1.717.259 | 0 |
| 2018 | 326.142 | 173.925 | 14.494 | 2.952.927 | 1.823.685 | 2.737.260 | 1.608.018 | 1 |
| 2017 | 82.917 | 40.924 | 3.410 | 22.377 | 1.023 | 62.728 | 41.374 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
110.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.11%
Lichiditate curentă
6.93
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
110.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.11%
Profit net per salariat
491.222 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 110.96% | 260.27% | 83.19% | 89.23% | 78.34% | 91.55% | 63.83% | 53.33% | 49.36% |
| Marjă profit brut | 129.14% | 289.29% | 84.05% | 90.12% | 79.3% | 92.56% | 65.02% | 54.34% | 51.35% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.11% | 11.1% | 16.6% | 27.2% | 8.74% | 28.88% | 6.36% | 10.82% | 98.91% |
| Profit net per salariat | 491.222 Lei | 544.025 Lei | 723.353 Lei | 988.461 Lei | 231.395 Lei | n/a | n/a | 173.925 Lei | 40.924 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
347.58 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.04 | 0.12 | 0.16 | 0.05 | 0.14 | 0.04 | 0.07 | 1.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0.43 | 1.77 | 2.25 | 0.6 | 1.55 | 0.36 | 0.69 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 347.58 zile | 531.56 zile | 345.34 zile | 323.75 zile | 597.06 zile | 278.58 zile | 1464.29 zile | 924.57 zile | 184.61 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 442.709 Lei | 209.021 Lei | 869.548 Lei | 1.107.729 Lei | 295.380 Lei | n/a | n/a | 326.142 Lei | 82.917 Lei |
Lichiditate curentă
6.93
Lichiditate imediată
6.93
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.93 | 6.55 | 1.83 | 1.61 | 1.28 | 1.22 | 0.97 | 0.93 | 2.8 |
| Lichiditate imediată | 6.93 | 6 | 1.68 | 1.45 | 1.13 | 1.06 | 0.81 | 0.77 | 2.8 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 23.74% | 26.22% | 30.5% | 31.52% | 38.4% | 39.98% | 1.6% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 76.26% | 73.78% | 69.5% | 68.48% | 61.6% | 60.02% | 98.4% |
©Firme.ro