Companie
Detalii identificare
Nume firmăINFOCUS ACCOUNTING SERVICES SRL
Cod unic de înregistrare RO 37266401 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3974/2017
EUIDROONRC.J40/3974/2017
Data înființării23.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaValea Cricovului nr. 54, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
86.886
Profit (Lei)
-96.254
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 86.886 | -96.254 | -8.021 | 74.934 | 224.639 | 673.052 | 801.702 | 0 |
| 2023 | 67.557 | 0 | 0 | 95.942 | 128.750 | 873.723 | 897.956 | 1 |
| 2022 | 327.423 | 133.414 | 11.118 | 31.166 | 3.282 | 1.060.801 | 1.032.917 | 1 |
| 2021 | 296.580 | 138.163 | 11.514 | 4.334 | 1.478 | 902.358 | 899.502 | 1 |
| 2020 | 270.090 | 191.154 | 15.930 | 4.276 | 3.378 | 762.237 | 761.339 | 1 |
| 2019 | 262.779 | 213.047 | 17.754 | 3.937 | 58 | 574.064 | 570.185 | 1 |
| 2018 | 257.446 | 226.741 | 18.895 | 3.067 | 0 | 360.205 | 357.138 | 1 |
| 2017 | 145.395 | 130.197 | 10.850 | 2.516 | 0 | 132.913 | 130.397 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-110.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12.01%
Lichiditate curentă
8.98
Viteza rotație active
0.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-110.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12.01%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -110.78% | 0% | 40.75% | 46.59% | 70.77% | 81.07% | 88.07% | 89.55% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 41.75% | 47.59% | 71.7% | 82.07% | 89.07% | 90.55% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -12.01% | 0% | 12.92% | 15.36% | 25.11% | 37.36% | 63.49% | 99.85% |
| Profit net per salariat | n/a | 0 Lei | 133.414 Lei | 138.163 Lei | 191.154 Lei | 213.047 Lei | 226.741 Lei | 130.197 Lei |
Viteza rotație active
0.1
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2814.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.1 | 0.07 | 0.31 | 0.33 | 0.35 | 0.46 | 0.71 | 1.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2814.12 zile | 4713.29 zile | 1143.51 zile | 1109.31 zile | 1026.63 zile | 791.31 zile | 510.26 zile | 331.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 67.557 Lei | 327.423 Lei | 296.580 Lei | 270.090 Lei | 262.779 Lei | 257.446 Lei | 145.395 Lei |
Lichiditate curentă
8.98
Lichiditate imediată
8.98
Pondere active imobilizate
25.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.98 | 9.11 | 34.04 | 208.2 | 178.26 | 145.81 | 117.45 | 52.83 |
| Lichiditate imediată | 8.98 | 9.11 | 34.04 | 208.2 | 178.26 | 145.81 | 117.45 | 52.83 |
| Pondere active imobilizate | 25.02% | 12.84% | 0.31% | 0.16% | 0.44% | 0.01% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 74.98% | 87.16% | 99.69% | 99.84% | 99.56% | 99.99% | 100% | 100% |
©Firme.ro