Companie
Detalii identificare
Nume firmăSANDU MARIANA - EXPERT CONTABIL SRL
Cod unic de înregistrare37302911 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4343/2017
EUIDROONRC.J40/4343/2017
Data înființării30.03.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaNovaci nr. 8, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
302.250
Profit (Lei)
199.241
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 302.250 | 199.241 | 16.603 | 56.319 | 0 | 255.800 | 199.481 | 1 |
| 2024 | 228.800 | 104.835 | 8.736 | 67.142 | 0 | 172.217 | 105.075 | 2 |
| 2023 | 299.970 | 167.516 | 13.960 | 31.046 | 0 | 198.802 | 167.756 | 2 |
| 2022 | 299.440 | 182.969 | 15.247 | 7.529 | 0 | 187.738 | 183.209 | 2 |
| 2021 | 255.560 | 128.798 | 10.733 | 6.593 | 1.964 | 136.957 | 132.328 | 3 |
| 2020 | 237.090 | 125.395 | 10.450 | 11.501 | 4.663 | 132.473 | 125.635 | 2 |
| 2019 | 264.220 | 146.718 | 12.227 | 6.250 | 0 | 153.217 | 146.967 | 2 |
| 2018 | 237.520 | 145.693 | 12.141 | 12.330 | 0 | 158.263 | 145.933 | 2 |
| 2017 | 129.560 | 83.550 | 6.963 | 3.823 | 0 | 87.573 | 83.750 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
65.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
4.54
Viteza rotație active
1.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
65.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
199.241 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 65.92% | 45.82% | 55.84% | 61.1% | 50.4% | 52.89% | 55.53% | 61.34% | 64.49% |
| Marjă profit brut | 67.46% | 46.82% | 56.84% | 62.1% | 51.4% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 99.77% | 99.86% | 99.87% | 97.33% | 99.81% | 99.83% | 99.84% | 99.76% |
| Profit net per salariat | 199.241 Lei | 52.418 Lei | 83.758 Lei | 91.485 Lei | 42.933 Lei | 62.698 Lei | 73.359 Lei | 72.847 Lei | 41.775 Lei |
Viteza rotație active
1.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
244.19 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.18 | 1.33 | 1.51 | 1.59 | 1.84 | 1.73 | 1.72 | 1.5 | 1.48 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 244.19 zile | 245.47 zile | 188.36 zile | 176.65 zile | 10.7 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 302.250 Lei | 114.400 Lei | 149.985 Lei | 149.720 Lei | 85.187 Lei | 118.545 Lei | 132.110 Lei | 118.760 Lei | 64.780 Lei |
Lichiditate curentă
4.54
Lichiditate imediată
4.54
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.54 | 2.56 | 6.4 | 24.94 | 20.77 | 11.52 | 24.51 | 12.84 | 22.91 |
| Lichiditate imediată | 4.54 | 2.56 | 6.4 | 24.94 | 20.77 | 11.52 | 24.51 | 12.84 | 22.91 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.41% | 3.4% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.59% | 96.6% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro