Companie
Detalii identificare
Nume firmăAFL DESIGN CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 37365740 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/341/2017
EUIDROONRC.J6/341/2017
Data înființării10.04.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMaieru, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
921.762
Profit (Lei)
348.475
Număr angajați
5
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 921.762 | 348.475 | 29.040 | 200.817 | 229.490 | 321.381 | 350.054 | 5 |
| 2023 | 744.497 | 276.330 | 23.028 | 30.442 | 44.711 | 506.026 | 520.295 | 7 |
| 2022 | 803.609 | 436.765 | 36.397 | 17.723 | 34.911 | 419.777 | 436.965 | 3 |
| 2021 | 1.164.318 | 650.065 | 54.172 | 114.752 | 26.605 | 954.754 | 866.607 | 5 |
| 2020 | 925.844 | 197.039 | 16.420 | 136.163 | 8.937 | 343.768 | 216.542 | 9 |
| 2019 | 737.094 | 225.291 | 18.774 | 200.813 | 8.937 | 711.853 | 519.977 | 11 |
| 2018 | 680.400 | 497.663 | 41.472 | 165.412 | 1.350 | 758.748 | 594.686 | 7 |
| 2017 | 219.000 | 116.823 | 9.735 | 3.576 | 0 | 120.599 | 117.023 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.55%
Lichiditate curentă
1.6
Viteza rotație active
1.67
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.55%
Profit net per salariat
69.695 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.81% | 37.12% | 54.35% | 55.83% | 21.28% | 30.56% | 73.14% | 53.34% |
| Marjă profit brut | 39.95% | 38.12% | 55.35% | 56.83% | 22.28% | 31.56% | 74.14% | 54.34% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.55% | 53.11% | 99.95% | 75.01% | 90.99% | 43.33% | 83.69% | 99.83% |
| Profit net per salariat | 69.695 Lei | 39.476 Lei | 145.588 Lei | 130.013 Lei | 21.893 Lei | 20.481 Lei | 71.095 Lei | 29.206 Lei |
Viteza rotație active
1.67
Viteza rotație stocuri
133.94
Durata medie încasare creanțe
12.97 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.67 | 1.35 | 1.77 | 1.19 | 2.62 | 1.02 | 0.9 | 1.82 |
| Viteza rotație stocuri | 133.94 | 190.36 | 0 | 322.35 | 70.96 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.97 zile | 49.19 zile | 64.31 zile | 136.14 zile | 3.95 zile | 248.53 zile | 275.78 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 184.352 Lei | 106.357 Lei | 267.870 Lei | 232.864 Lei | 102.872 Lei | 67.009 Lei | 97.200 Lei | 54.750 Lei |
Lichiditate curentă
1.6
Lichiditate imediată
1.57
Pondere active imobilizate
41.66%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.6 | 16.62 | 23.69 | 8.32 | 2.52 | 3.54 | 4.59 | 33.72 |
| Lichiditate imediată | 1.57 | 16.49 | 23.69 | 8.29 | 2.43 | 3.54 | 4.59 | 33.72 |
| Pondere active imobilizate | 41.66% | 8.12% | 7.68% | 2.71% | 2.53% | 1.24% | 0.18% | 0% |
| Pondere active circulante | 58.34% | 91.88% | 92.32% | 97.29% | 97.47% | 98.76% | 99.82% | 100% |
©Firme.ro