Companie
Detalii identificare
Nume firmăSZABOLCS MUVEK SRL
Cod unic de înregistrare RO 37371385 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/211/2017
EUIDROONRC.J19/211/2017
Data înființării11.04.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaTibod nr. 37, Tibod, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
337.857
Profit (Lei)
23.607
Număr angajați
6
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 337.857 | 23.607 | 1.967 | 306.415 | 38.923 | 309.932 | 42.440 | 6 |
| 2023 | 303.763 | 0 | 0 | 73.689 | 49.269 | 54.123 | 29.703 | 6 |
| 2022 | 541.120 | 161.759 | 13.480 | 99.601 | 76.056 | 171.080 | 147.535 | 7 |
| 2021 | 326.888 | 8.864 | 739 | 29.236 | 15.763 | 30.827 | 17.354 | 6 |
| 2020 | 162.717 | 0 | 0 | 72.343 | 26.731 | 54.102 | 8.490 | 4 |
| 2019 | 82.887 | 27.725 | 2.310 | 9.204 | 34.323 | 35.686 | 60.805 | 2 |
| 2018 | 36.577 | 32.397 | 2.700 | 239 | 0 | 33.320 | 33.081 | 0 |
| 2017 | 1.400 | 484 | 40 | 1.400 | 407 | 1.677 | 684 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.62%
Lichiditate curentă
1.01
Viteza rotație active
0.97
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.62%
Profit net per salariat
3.935 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.99% | 0% | 29.89% | 2.71% | 0% | 33.45% | 88.57% | 34.57% |
| Marjă profit brut | 8.3% | 0% | 30.87% | 3.64% | 0% | 35.1% | 91.57% | 37.57% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 55.62% | 0% | 100% | 51.08% | 0% | 45.6% | 97.93% | 70.76% |
| Profit net per salariat | 3.935 Lei | 0 Lei | 23.108 Lei | 1.477 Lei | 0 Lei | 13.863 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.97
Viteza rotație stocuri
2.01
Durata medie încasare creanțe
77.47 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.97 | 2.94 | 2.19 | 7.02 | 2.01 | 1.18 | 1.1 | 0.67 |
| Viteza rotație stocuri | 2.01 | 0 | 0 | 0 | 3.97 | 7.26 | 0 | 22.58 |
| Durata medie încasare creanțe | 77.47 zile | 52.98 zile | 59.83 zile | 19.31 zile | 3.35 zile | 0.44 zile | 0 zile | 52.14 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.310 Lei | 50.627 Lei | 77.303 Lei | 54.481 Lei | 40.679 Lei | 41.444 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.01
Lichiditate imediată
0.46
Pondere active imobilizate
11.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.01 | 0.73 | 1.72 | 1.05 | 0.75 | 3.88 | 139.41 | 1.2 |
| Lichiditate imediată | 0.46 | 0.73 | 1.72 | 1.05 | 0.18 | 2.64 | 139.41 | 1.15 |
| Pondere active imobilizate | 11.16% | 47.65% | 30.77% | 33.83% | 33.07% | 49.03% | 0% | 19.53% |
| Pondere active circulante | 88.84% | 52.35% | 69.23% | 66.17% | 66.93% | 50.97% | 100% | 80.47% |
©Firme.ro