Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAMOILA NEWCARGO TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 37412558 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/750/2017
EUIDROONRC.J3/750/2017
Data înființării19.04.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaG-Ral C. Simonescu nr. 13, Câmpulung, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
203.948
Profit (Lei)
1.291
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 203.948 | 1.291 | 108 | 5.137 | 0 | 63.677 | 101.540 | 1 |
| 2024 | 236.427 | 1.916 | 160 | 3.848 | 0 | 104.096 | 100.248 | 1 |
| 2023 | 271.027 | 30.714 | 2.560 | 5.807 | 0 | 104.139 | 98.332 | 1 |
| 2022 | 235.341 | 71.229 | 5.936 | 8.581 | 0 | 76.199 | 67.618 | 1 |
| 2021 | 161.993 | 1.823 | 152 | 109.483 | 0 | 105.872 | -3.611 | 1 |
| 2020 | 149.624 | 2.964 | 247 | 85.694 | 0 | 80.260 | -5.434 | 1 |
| 2019 | 177.557 | 0 | 0 | 77.168 | 0 | 68.770 | -8.398 | 1 |
| 2018 | 166.200 | 12.501 | 1.042 | 40.383 | 0 | 53.084 | 12.701 | 1 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 1.000 | 599 | 401 | 0 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.27%
Lichiditate curentă
12.4
Viteza rotație active
3.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.27%
Profit net per salariat
1.291 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.63% | 0.81% | 11.33% | 30.27% | 1.13% | 1.98% | 0% | 7.52% | 0% |
| Marjă profit brut | 1.53% | 1.66% | 12.18% | 31.28% | 2.14% | 2.92% | 0% | 8.5% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.27% | 1.91% | 31.23% | 100% | -50.48% | -54.55% | 0% | 98.43% | 0 |
| Profit net per salariat | 1.291 Lei | 1.916 Lei | 30.714 Lei | 71.229 Lei | 1.823 Lei | 2.964 Lei | 0 Lei | 12.501 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.2
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
28.97 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.2 | 2.27 | 2.6 | 3.09 | 1.53 | 1.86 | 2.58 | 3.13 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 673.58 | 246.16 | 213.75 | 36.77 | 18.93 | 11.29 | 53 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 28.97 zile | 7.25 zile | 8.57 zile | 18.02 zile | 31.53 zile | 5.05 zile | 16.9 zile | 49.09 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 203.948 Lei | 236.427 Lei | 271.027 Lei | 235.341 Lei | 161.993 Lei | 149.624 Lei | 177.557 Lei | 166.200 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
12.4
Lichiditate imediată
12.4
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12.4 | 27.05 | 17.93 | 8.88 | 0.97 | 0.94 | 0.89 | 1.31 | 0.4 |
| Lichiditate imediată | 12.4 | 26.96 | 17.74 | 8.75 | 0.93 | 0.84 | 0.69 | 1.24 | 0.4 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 59.9% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 40.1% |
©Firme.ro