Companie
Detalii identificare
Nume firmăCEREAL & LEGUM COS SRL
Cod unic de înregistrare RO 37445172 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1426/2017
EUIDROONRC.J35/1426/2017
Data înființării25.04.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaMorii nr. 102, Giarmata, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
747.246
Profit (Lei)
-107.638
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 747.246 | -107.638 | -8.970 | 1.077.713 | 527.301 | 474.496 | -75.916 | 2 |
| 2023 | 716.869 | 0 | 0 | 979.799 | 627.509 | 419.882 | 67.592 | 3 |
| 2022 | 1.058.119 | 301.196 | 25.100 | 1.136.658 | 391.398 | 1.011.802 | 266.542 | 2 |
| 2021 | 609.880 | 105.105 | 8.759 | 340.274 | 118.745 | 388.539 | 167.010 | 1 |
| 2020 | 428.644 | 0 | 0 | 488.667 | 173.603 | 412.282 | 97.218 | 1 |
| 2019 | 332.329 | 0 | 0 | 379.027 | 165.851 | 410.022 | 151.456 | 1 |
| 2018 | 291.480 | 78.353 | 6.529 | 220.926 | 148.831 | 343.403 | 225.918 | 1 |
| 2017 | 55.112 | 147.365 | 12.280 | 86.658 | 83.300 | 150.923 | 147.565 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-14.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.44
Viteza rotație active
0.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-14.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-53.819 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -14.4% | 0% | 28.47% | 17.23% | 0% | 0% | 26.88% | 267.39% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 29.1% | 19.34% | 0% | 0% | 28.89% | 269.68% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 100% | 62.93% | 0% | 0% | 34.68% | 99.86% |
| Profit net per salariat | -53.819 Lei | 0 Lei | 150.598 Lei | 105.105 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 78.353 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.75
Viteza rotație stocuri
2.2
Durata medie încasare creanțe
57.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.75 | 0.68 | 0.75 | 1.2 | 0.73 | 0.58 | 0.59 | 0.24 |
| Viteza rotație stocuri | 2.2 | 2.55 | 2.01 | 3.85 | 1.91 | 1.62 | 1.3 | 0.7 |
| Durata medie încasare creanțe | 57.23 zile | 62.28 zile | 152.82 zile | 52.89 zile | 113.94 zile | 211.41 zile | 105.05 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 373.623 Lei | 238.956 Lei | 529.060 Lei | 609.880 Lei | 428.644 Lei | 332.329 Lei | 291.480 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.44
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
52.64%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.44 | 0.43 | 0.89 | 1.14 | 0.84 | 1.08 | 1.55 | 1.74 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 0.14 | 0.43 | 0.68 | 0.38 | 0.54 | 0.54 | 0.84 |
| Pondere active imobilizate | 52.64% | 59.91% | 27.89% | 23.41% | 29.63% | 28.8% | 30.24% | 35.56% |
| Pondere active circulante | 47.36% | 40.09% | 72.11% | 76.59% | 70.37% | 71.2% | 69.76% | 64.44% |
©Firme.ro