Companie
Detalii identificare
Nume firmăSCHURPANU SRL
Cod unic de înregistrare37475092 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1116/2017
EUIDROONRC.J22/1116/2017
Data înființării28.04.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaSocola nr. 34, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
35.590
Profit (Lei)
9.098
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 35.590 | 9.098 | 758 | 4.004 | 28.125 | 82.012 | 106.133 | 1 |
| 2023 | 13.243 | 0 | 0 | 2.004 | 28.750 | 70.289 | 97.035 | 1 |
| 2022 | 38.181 | 0 | 0 | 5.738 | 0 | 123.108 | 117.370 | 1 |
| 2021 | 55.683 | 34.288 | 2.857 | 2.815 | 0 | 132.894 | 130.079 | 1 |
| 2020 | 46.712 | 20.361 | 1.697 | 963 | 1.658 | 95.096 | 95.791 | 1 |
| 2019 | 98.366 | 57.771 | 4.814 | 1.396 | 5.636 | 71.190 | 75.430 | 1 |
| 2018 | 71.880 | 12.038 | 1.003 | 4.550 | 9.615 | 12.594 | 17.659 | 2 |
| 2017 | 28.038 | 5.421 | 452 | 26.703 | 13.593 | 18.731 | 5.621 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.57%
Lichiditate curentă
20.48
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.57%
Profit net per salariat
9.098 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.56% | 0% | 0% | 61.58% | 43.59% | 58.73% | 16.75% | 19.33% |
| Marjă profit brut | 26.74% | 0% | 0% | 64.58% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.57% | 0% | 0% | 26.36% | 21.26% | 76.59% | 68.17% | 96.44% |
| Profit net per salariat | 9.098 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 34.288 Lei | 20.361 Lei | 57.771 Lei | 6.019 Lei | 5.421 Lei |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
25.42
Durata medie încasare creanțe
512.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.13 | 0.31 | 0.42 | 0.48 | 1.28 | 3.24 | 0.87 |
| Viteza rotație stocuri | 25.42 | 9.46 | 27.27 | 39.77 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 512.78 zile | 1378.09 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 35.590 Lei | 13.243 Lei | 38.181 Lei | 55.683 Lei | 46.712 Lei | 98.366 Lei | 35.940 Lei | 28.038 Lei |
Lichiditate curentă
20.48
Lichiditate imediată
20.13
Pondere active imobilizate
25.54%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20.48 | 35.07 | 21.45 | 47.21 | 98.75 | 51 | 2.77 | 0.7 |
| Lichiditate imediată | 20.13 | 34.38 | 21.21 | 46.71 | 98.75 | 51 | 2.77 | 0.7 |
| Pondere active imobilizate | 25.54% | 29.03% | 0% | 0% | 1.71% | 7.34% | 43.29% | 42.05% |
| Pondere active circulante | 74.46% | 70.97% | 100% | 100% | 98.29% | 92.66% | 56.71% | 57.95% |
©Firme.ro