Companie
Detalii identificare
Nume firmăV.A. MOTION LOGISTIC SRL-D
Cod unic de înregistrare37488360 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017006220408
EUIDROONRC.J2017006220408
Data înființării03.05.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4939
Această clasă include:
-alte transporturi terestre de călători: -servicii de transport cu autobuze de mare distanţă, pe bază de grafic -curse charter, excursii şi alte servicii ocazionale de transport cu autocare -transporturi de pasageri la aeroport cu trenuri navetă -operarea telefericelor, funicularelor, a tele-ski-urilor şi telecabinelor, dacă nu fac parte din sisteme de tranzit urbane sau suburbane
Această clasă include de asemenea:
-activitatea de transport cu autobuze şcolare precum şi autobuze pentru transportul angajaţilor -transportul de pasageri cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul cu ambulanţa,
8690
-alte transporturi terestre de călători: -servicii de transport cu autobuze de mare distanţă, pe bază de grafic -curse charter, excursii şi alte servicii ocazionale de transport cu autocare -transporturi de pasageri la aeroport cu trenuri navetă -operarea telefericelor, funicularelor, a tele-ski-urilor şi telecabinelor, dacă nu fac parte din sisteme de tranzit urbane sau suburbane
Această clasă include de asemenea:
-activitatea de transport cu autobuze şcolare precum şi autobuze pentru transportul angajaţilor -transportul de pasageri cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul cu ambulanţa,
8690
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateAlte transporturi terestre de calatori n.c.a
Informații de contact
AdresaConstantin Sandu-Aldea nr. 3, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
172.410
Profit (Lei)
12.645
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 172.410 | 12.645 | 1.054 | 31.119 | 19.300 | 24.664 | 12.845 | 1 |
| 2023 | 163.912 | 19.665 | 1.639 | 51.685 | 44.793 | 38.602 | 31.710 | 1 |
| 2022 | 113.175 | 31.345 | 2.612 | 58.677 | 70.389 | 19.833 | 31.545 | 1 |
| 2021 | 73.288 | 0 | 0 | 96.583 | 95.985 | 8.444 | 7.846 | 1 |
| 2020 | 57.385 | 0 | 0 | 104.304 | 121.581 | 2.239 | 19.516 | 1 |
| 2019 | 92.745 | 13.855 | 1.155 | 2.449 | 0 | 38.380 | 35.931 | 1 |
| 2018 | 98.655 | 25.140 | 2.095 | 2.681 | 0 | 24.757 | 22.076 | 1 |
| 2017 | 43.337 | 0 | 0 | 10.144 | 0 | 7.080 | -3.064 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.44%
Lichiditate curentă
0.79
Viteza rotație active
3.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.44%
Profit net per salariat
12.645 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.33% | 12% | 27.7% | 0% | 0% | 14.94% | 25.48% | 0% |
| Marjă profit brut | 8.31% | 12.88% | 29.9% | 0% | 0% | 15.94% | 26.48% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.44% | 62.02% | 99.37% | 0% | 0% | 38.56% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 12.645 Lei | 19.665 Lei | 31.345 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 13.855 Lei | 25.140 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.92
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
12.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.92 | 1.97 | 1.25 | 0.7 | 0.46 | 2.42 | 3.98 | 6.12 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 97.72 | 76.51 | 337.25 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.39 zile | 57.54 zile | 17.56 zile | 10.34 zile | 0 zile | 5.96 zile | 7.75 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 172.410 Lei | 163.912 Lei | 113.175 Lei | 73.288 Lei | 57.385 Lei | 92.745 Lei | 98.655 Lei | 43.337 Lei |
Lichiditate curentă
0.79
Lichiditate imediată
0.79
Pondere active imobilizate
43.9%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.79 | 0.75 | 0.34 | 0.09 | 0.02 | 15.67 | 9.23 | 0.7 |
| Lichiditate imediată | 0.79 | 0.75 | 0.34 | 0.08 | 0.01 | 15.56 | 9.23 | 0.7 |
| Pondere active imobilizate | 43.9% | 53.71% | 78.02% | 91.91% | 98.19% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 56.1% | 46.29% | 21.98% | 8.09% | 1.81% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro