Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUTUZA BROTHERS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 37530650 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000308319
EUIDROONRC.J2017000308319
Data înființării09.05.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaSimion Bărnuţiu nr. 109, Ileanda, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.979.406
Profit (Lei)
703.096
Număr angajați
9
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.979.406 | 703.096 | 58.591 | 515.488 | 1.147.811 | 1.049.385 | 1.681.708 | 9 |
| 2024 | 2.227.564 | 667.404 | 55.617 | 773.794 | 1.292.540 | 1.195.126 | 1.708.579 | 7 |
| 2023 | 2.030.887 | 540.406 | 45.034 | 407.226 | 953.839 | 926.640 | 1.455.517 | 8 |
| 2022 | 1.704.028 | 554.533 | 46.211 | 128.886 | 771.032 | 844.175 | 1.455.111 | 7 |
| 2021 | 1.324.573 | 534.712 | 44.559 | 279.925 | 708.472 | 717.459 | 1.100.588 | 8 |
| 2020 | 869.061 | 282.185 | 23.515 | 169.255 | 186.906 | 548.225 | 565.876 | 8 |
| 2019 | 447.821 | 123.877 | 10.323 | 40.923 | 67.950 | 256.664 | 283.691 | 4 |
| 2018 | 264.667 | 121.596 | 10.133 | 37.835 | 6.311 | 191.338 | 159.814 | 2 |
| 2017 | 125.247 | 38.019 | 3.168 | 15.350 | 4.123 | 49.446 | 38.219 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
41.81%
Lichiditate curentă
2.04
Viteza rotație active
1.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
41.81%
Profit net per salariat
78.122 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.6% | 29.96% | 26.61% | 32.54% | 40.37% | 32.47% | 27.66% | 45.94% | 30.36% |
| Marjă profit brut | 27.83% | 32.78% | 27.55% | 33.56% | 41.25% | 33.4% | 28.66% | 46.94% | 31.36% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 41.81% | 39.06% | 37.13% | 38.11% | 48.58% | 49.87% | 43.67% | 76.09% | 99.48% |
| Profit net per salariat | 78.122 Lei | 95.343 Lei | 67.551 Lei | 79.219 Lei | 66.839 Lei | 35.273 Lei | 30.969 Lei | 60.798 Lei | 19.010 Lei |
Viteza rotație active
1.36
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
108.47 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.36 | 0.9 | 1.08 | 1.05 | 0.93 | 1.18 | 1.38 | 1.34 | 2.34 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 7.35 | 29.47 | 23.31 | 33.62 | 34.7 | 22.05 | 51.46 | 133.95 |
| Durata medie încasare creanțe | 108.47 zile | 123.53 zile | 121.98 zile | 83.4 zile | 124.21 zile | 131.41 zile | 37.38 zile | 111.63 zile | 65.57 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 331.045 Lei | 318.223 Lei | 253.861 Lei | 243.433 Lei | 165.572 Lei | 108.633 Lei | 111.955 Lei | 132.334 Lei | 62.624 Lei |
Lichiditate curentă
2.04
Lichiditate imediată
2.04
Pondere active imobilizate
52.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.04 | 1.54 | 2.28 | 6.55 | 2.56 | 3.24 | 6.27 | 5.06 | 3.22 |
| Lichiditate imediată | 2.04 | 1.15 | 2.11 | 5.98 | 2.42 | 3.09 | 5.78 | 4.92 | 3.16 |
| Pondere active imobilizate | 52.24% | 51.96% | 50.72% | 47.74% | 49.68% | 25.42% | 20.93% | 3.19% | 7.7% |
| Pondere active circulante | 47.76% | 48.04% | 49.28% | 52.26% | 50.32% | 74.58% | 79.07% | 96.81% | 92.3% |
©Firme.ro