Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIMA SPECIAL FOTO SRL
Cod unic de înregistrare37533614 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017001030299
EUIDROONRC.J2017001030299
Data înființării09.05.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7420
Această clasă include:
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati fotografice
Informații de contact
AdresaSat Cătina | Comuna Floreşti, Prahova
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
28.900
Profit (Lei)
6.924
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 28.900 | 6.924 | 577 | 11.427 | 0 | 12.668 | -4.436 | 0 |
| 2023 | 23.500 | 4.518 | 377 | 8.553 | 0 | 2.766 | -11.360 | 0 |
| 2022 | 22.620 | 13.163 | 1.097 | 27.353 | 7.895 | 9.257 | -15.878 | 0 |
| 2018 | 27.501 | 0 | 0 | 28.108 | 81.163 | 5.928 | -19.325 | 3 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 1.000 | 108 | 688 | -204 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-156.09%
Lichiditate curentă
1.11
Viteza rotație active
2.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-156.09%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.96% | 19.23% | 58.19% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 30.63% | 22.97% | 61.2% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -156.09% | -39.77% | -82.9% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.28
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
83.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.28 | 8.5 | 1.32 | 0.32 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 29.75 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 83.36 zile | 9.32 zile | 83.91 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 9.167 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.11
Lichiditate imediată
1.11
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.11 | 0.32 | 0.34 | 0.21 | 0.69 |
| Lichiditate imediată | 1.11 | 0.23 | 0.34 | 0.21 | 0.69 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 46.03% | 93.19% | 13.57% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 53.97% | 6.81% | 86.43% |
©Firme.ro