Companie
Detalii identificare
Nume firmăIRIS BUILD SRL
Cod unic de înregistrare RO 37544702 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017002135230
EUIDROONRC.J2017002135230
Data înființării10.05.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4110
Această clasă include:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateDezvoltare (promovare) imobiliara
Informații de contact
AdresaPipera nr. 1-G11, Oraş Voluntari, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
138.331
Profit (Lei)
-148.234
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 138.331 | -148.234 | -12.353 | 4.547.855 | 3.927.341 | 243.555 | -376.959 | 1 |
| 2023 | 3.630.727 | 283.831 | 23.653 | 4.898.771 | 3.440.545 | 1.229.501 | -228.725 | 1 |
| 2022 | 9.278.824 | 0 | 0 | 8.880.989 | 3.440.545 | 4.927.888 | -512.556 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 15.941.915 | 3.442.934 | 12.482.145 | -16.836 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 9.743.150 | 14.585 | 10.190.555 | 461.990 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 6.923.943 | 24.149 | 7.607.394 | 721.259 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 927.880 | 2.896 | 1.886.271 | 962.502 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 993.640 | 993.240 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-107.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39.32%
Lichiditate curentă
0.05
Viteza rotație active
0.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-107.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39.32%
Profit net per salariat
-148.234 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -107.16% | 7.82% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 7.83% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 39.32% | -124.09% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -148.234 Lei | 283.831 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.03
Viteza rotație stocuri
0.72
Durata medie încasare creanțe
50.19 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.03 | 0.78 | 1.11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0.72 | 4.71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 50.19 zile | 0.55 zile | 0 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 138.331 Lei | 3.630.727 Lei | 9.278.824 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei |
Lichiditate curentă
0.05
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
94.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.05 | 0.25 | 0.55 | 0.78 | 1.05 | 1.1 | 2.03 | 2484.1 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0.09 | 0.55 | 0.78 | 1.05 | 1.1 | 2.03 | 2484.1 |
| Pondere active imobilizate | 94.16% | 73.67% | 41.11% | 21.62% | 0.14% | 0.32% | 0.15% | 0% |
| Pondere active circulante | 5.84% | 26.33% | 58.89% | 78.38% | 99.86% | 99.68% | 99.85% | 100% |
©Firme.ro