Companie
Detalii identificare
Nume firmăPOP CC FUNDATION SRL
Cod unic de înregistrare RO 37583680 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2624/2017
EUIDROONRC.J12/2624/2017
Data înființării16.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaPietroasa nr. 45, Apahida, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.163.538
Profit (Lei)
970.533
Număr angajați
5
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.163.538 | 970.533 | 80.878 | 398.000 | 219.036 | 1.304.472 | 962.716 | 5 |
| 2023 | 1.567.486 | 521.664 | 43.472 | 372.818 | 122.324 | 877.798 | 464.512 | 2 |
| 2022 | 591.169 | 153.899 | 12.825 | 344.213 | 131.340 | 492.425 | 116.760 | 1 |
| 2021 | 119.482 | 26.780 | 2.232 | 118.445 | 122.472 | 121.626 | -37.139 | 1 |
| 2020 | 134.077 | 0 | 0 | 148.379 | 140.460 | 106.792 | -63.919 | 3 |
| 2019 | 173.836 | 26.757 | 2.230 | 100.906 | 157.274 | 81.607 | -24.817 | 3 |
| 2018 | 25.270 | 0 | 0 | 56.864 | 173.001 | 8.843 | -51.574 | 3 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 2.000 | 0 | 335 | -1.665 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
44.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
3.28
Viteza rotație active
1.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
44.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
194.107 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 44.86% | 33.28% | 26.03% | 22.41% | 0% | 15.39% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 47.42% | 34.26% | 27.01% | 23.58% | 0% | 16.46% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 100% | -72.11% | 0% | -107.82% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 194.107 Lei | 260.832 Lei | 153.899 Lei | 26.780 Lei | 0 Lei | 8.919 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.42
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
147.94 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.42 | 1.57 | 0.95 | 0.49 | 0.54 | 0.73 | 0.14 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 730.08 | 7579.09 | 1531.82 | 1718.94 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 147.94 zile | 119.71 zile | 223.66 zile | 100.39 zile | 84.69 zile | 45.14 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 432.708 Lei | 783.743 Lei | 591.169 Lei | 119.482 Lei | 44.692 Lei | 57.945 Lei | 8.423 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.28
Lichiditate imediată
3.28
Pondere active imobilizate
14.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.28 | 2.35 | 1.43 | 1.03 | 0.72 | 0.81 | 0.16 | 0.17 |
| Lichiditate imediată | 3.28 | 2.35 | 1.43 | 1.03 | 0.72 | 0.81 | 0.16 | 0.17 |
| Pondere active imobilizate | 14.38% | 12.23% | 21.06% | 50.17% | 56.81% | 65.84% | 95.14% | 0% |
| Pondere active circulante | 85.62% | 87.77% | 78.94% | 49.83% | 43.19% | 34.16% | 4.86% | 100% |
©Firme.ro