Companie
Detalii identificare
Nume firmăGLOBAL DATA SECURITY SRL
Cod unic de înregistrare RO 37598087 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7249/2017
EUIDROONRC.J40/7249/2017
Data înființării18.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4651
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software- ului
Informații de contact
AdresaTugomir Voievod nr. 62, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
158.234
Profit (Lei)
-22.280
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 158.234 | -22.280 | -1.857 | 55.401 | 2.978 | 38.005 | -19.418 | 1 |
| 2023 | 169.636 | 0 | 0 | 82.318 | 0 | 85.180 | 2.862 | 1 |
| 2022 | 165.524 | 11.282 | 940 | 73.013 | 3.804 | 129.683 | 60.474 | 1 |
| 2021 | 97.616 | 7.804 | 650 | 47.347 | 19.018 | 77.521 | 49.192 | 1 |
| 2020 | 132.673 | 1.548 | 129 | 54.068 | 34.232 | 61.224 | 41.388 | 1 |
| 2019 | 247.227 | 29.778 | 2.482 | 58.040 | 49.446 | 48.434 | 39.840 | 1 |
| 2018 | 127.972 | 5.199 | 433 | 21.296 | 0 | 31.358 | 10.062 | 1 |
| 2017 | 59.883 | 4.663 | 389 | 8.810 | 0 | 13.673 | 4.863 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-14.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.69
Viteza rotație active
3.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-14.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-22.280 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -14.08% | 0% | 6.82% | 7.99% | 1.17% | 12.04% | 4.06% | 7.79% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 7.69% | 8.93% | 2.09% | 13.05% | 5.06% | 10.24% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 18.66% | 15.86% | 3.74% | 74.74% | 51.67% | 95.89% |
| Profit net per salariat | -22.280 Lei | 0 Lei | 11.282 Lei | 7.804 Lei | 1.548 Lei | 29.778 Lei | 5.199 Lei | 4.663 Lei |
Viteza rotație active
3.86
Viteza rotație stocuri
122.09
Durata medie încasare creanțe
57.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.86 | 1.99 | 1.24 | 1.01 | 1.39 | 2.53 | 4.08 | 4.38 |
| Viteza rotație stocuri | 122.09 | 33.16 | 3.28 | 2.67 | 4.27 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 57.63 zile | 38.7 zile | 125.26 zile | 76.4 zile | 42.95 zile | 42.77 zile | 49.8 zile | 70.8 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 158.234 Lei | 169.636 Lei | 165.524 Lei | 97.616 Lei | 132.673 Lei | 247.227 Lei | 127.972 Lei | 59.883 Lei |
Lichiditate curentă
0.69
Lichiditate imediată
0.66
Pondere active imobilizate
7.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.69 | 1.03 | 1.78 | 1.64 | 1.13 | 0.83 | 1.47 | 1.55 |
| Lichiditate imediată | 0.66 | 0.97 | 1.09 | 0.87 | 0.56 | 0.83 | 1.47 | 1.55 |
| Pondere active imobilizate | 7.27% | 0% | 2.85% | 19.7% | 35.86% | 50.52% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.73% | 100% | 97.15% | 80.3% | 64.14% | 49.48% | 100% | 100% |
©Firme.ro
