Companie
Detalii identificare
Nume firmăMLC ECO STRUCTURE SRL
Cod unic de înregistrare RO 37603205 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/1112/2017
EUIDROONRC.J3/1112/2017
Data înființării18.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCarpaţi nr. 9, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.172.302
Profit (Lei)
30.359
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.172.302 | 30.359 | 2.530 | 44.145 | 133.314 | 3.652.868 | 3.159.572 | 1 |
| 2024 | 1.774.127 | 166.718 | 13.893 | 73.676 | 256.212 | 3.534.656 | 3.329.213 | 1 |
| 2023 | 2.275.298 | 716.418 | 59.702 | 427.408 | 174.113 | 3.594.936 | 3.162.494 | 1 |
| 2022 | 3.095.714 | 1.038.695 | 86.558 | 190.736 | 251.910 | 2.384.902 | 2.446.076 | 1 |
| 2021 | 2.243.012 | 10.408 | 867 | 1.004.490 | 278.629 | 2.449.629 | 1.757.381 | 1 |
| 2020 | 1.050.530 | 742.483 | 61.874 | 252.570 | 307.482 | 1.694.109 | 1.746.973 | 3 |
| 2019 | 1.618.388 | 766.781 | 63.898 | 568.938 | 193.994 | 1.377.736 | 1.004.490 | 4 |
| 2018 | 216.885 | 115.296 | 9.608 | 6.241 | 0 | 243.951 | 237.710 | 0 |
| 2017 | 212.877 | 122.214 | 10.185 | 8.163 | 365 | 130.212 | 122.414 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.96%
Lichiditate curentă
82.75
Viteza rotație active
0.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.96%
Profit net per salariat
30.359 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.59% | 9.4% | 31.49% | 33.55% | 0.46% | 70.68% | 47.38% | 53.16% | 57.41% |
| Marjă profit brut | 3.28% | 12.4% | 32.49% | 34.55% | 1.48% | 71.68% | 48.38% | 54.16% | 58.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.96% | 5.01% | 22.65% | 42.46% | 0.59% | 42.5% | 76.34% | 48.5% | 99.84% |
| Profit net per salariat | 30.359 Lei | 166.718 Lei | 716.418 Lei | 1.038.695 Lei | 10.408 Lei | 247.494 Lei | 191.695 Lei | n/a | 40.738 Lei |
Viteza rotație active
0.31
Viteza rotație stocuri
0.47
Durata medie încasare creanțe
50.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.31 | 0.47 | 0.6 | 1.17 | 0.82 | 0.52 | 1.03 | 0.89 | 1.63 |
| Viteza rotație stocuri | 0.47 | 0.93 | 1.52 | 1.43 | 1.61 | 0.72 | 6.26 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 50.12 zile | 139.04 zile | 91.44 zile | 13.87 zile | 46.05 zile | 67.28 zile | 57.58 zile | 384.68 zile | 210.77 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.172.302 Lei | 1.774.127 Lei | 2.275.298 Lei | 3.095.714 Lei | 2.243.012 Lei | 350.177 Lei | 404.597 Lei | n/a | 70.959 Lei |
Lichiditate curentă
82.75
Lichiditate imediată
26.07
Pondere active imobilizate
3.52%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 82.75 | 47.98 | 8.41 | 12.5 | 2.44 | 6.71 | 2.42 | 39.09 | 15.95 |
| Lichiditate imediată | 26.07 | 22.22 | 4.91 | 1.14 | 1.05 | 0.96 | 1.97 | 39.09 | 15.95 |
| Pondere active imobilizate | 3.52% | 6.76% | 4.62% | 9.55% | 10.21% | 15.36% | 12.34% | 0% | 0.28% |
| Pondere active circulante | 96.48% | 93.24% | 95.38% | 90.45% | 89.79% | 84.64% | 87.66% | 100% | 99.72% |
©Firme.ro