Companie
Detalii identificare
Nume firmăBELVILA TRAVEL S.R.L.
Cod unic de înregistrare37607843 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/1620/2018
EUIDROONRC.J23/1620/2018
Data înființării19.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5520
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori, în locuinţe separate (independente) constând în camere complet mobilate sau spaţii pentru servirea mesei şi dormit, cu facilităţi pentru gătit sau bucătării complet echipate. Aceste servicii se asigură în apartamente sau în clădiri multi-locuinţă independente, cu mai multe etaje, sau în complexe de clădiri, în bungalow-uri, sau în cabane, case ţărăneşti şi căsuţe. Uneori se asigură şi servicii complementare de minim nivel. Această clasă include servicii de cazare asigurate de: -tabere de copii şi alte case de vacanţe -case de oaspeţi şi bungalow-uri -case ţărăneşti şi căsuţe fără servicii de menaj -căminele de tineret şi refugii montane Această clasă exclude: -asigurarea cazării de scurtă durată în spaţii mobilate cu serviciile de curăţenie zilnică, făcutul patului, servicii de asigurarea hranei şi a băuturii,
5510 -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare cu caracter cvasipermanent, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateFacilitati de cazare pentru vacante si perioade de scurta durata
Informații de contact
AdresaMicşunelelor nr. 318A, Dragomireşti-Vale, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
56.141
Profit (Lei)
-18.290
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 56.141 | -18.290 | -1.524 | 8.067 | 1.209 | 59.371 | 52.513 | 1 |
| 2023 | 98.622 | 17.284 | 1.440 | 7.034 | 1.493 | 78.844 | 70.803 | 1 |
| 2022 | 90.790 | 20.281 | 1.690 | 2.649 | 1.778 | 54.389 | 53.518 | 1 |
| 2021 | 80.830 | 21.143 | 1.762 | 3.310 | 2.062 | 66.616 | 65.368 | 1 |
| 2020 | 64.992 | 0 | 0 | 1.540 | 0 | 72.356 | 73.376 | 1 |
| 2019 | 107.491 | 4.156 | 346 | 16.636 | 0 | 106.688 | 90.052 | 1 |
| 2018 | 133.428 | 44.812 | 3.734 | 4.834 | 0 | 92.130 | 85.896 | 1 |
Marja profit net
-32.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-34.83%
Lichiditate curentă
7.36
Viteza rotație active
0.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-32.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-34.83%
Profit net per salariat
-18.290 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -32.58% | 17.53% | 22.34% | 26.16% | 0% | 3.87% | 33.59% |
| Marjă profit brut | 0% | 18.41% | 23.29% | 27.15% | 0% | 4.87% | 34.58% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -34.83% | 24.41% | 37.9% | 32.34% | 0% | 4.62% | 52.17% |
| Profit net per salariat | -18.290 Lei | 17.284 Lei | 20.281 Lei | 21.143 Lei | 0 Lei | 4.156 Lei | 44.812 Lei |
Viteza rotație active
0.93
Viteza rotație stocuri
371.79
Durata medie încasare creanțe
154.7 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.93 | 1.23 | 1.62 | 1.18 | 0.9 | 1.01 | 1.45 |
| Viteza rotație stocuri | 371.79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.7 zile | 88.07 zile | 95.67 zile | 98.56 zile | 256.01 zile | 186.7 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.141 Lei | 98.622 Lei | 90.790 Lei | 80.830 Lei | 64.992 Lei | 107.491 Lei | 133.428 Lei |
Lichiditate curentă
7.36
Lichiditate imediată
7.34
Pondere active imobilizate