Companie
Detalii identificare
Nume firmăECO UTILAJE SERV SRL
Cod unic de înregistrare37643536 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017001633131
EUIDROONRC.J2017001633131
Data înființării24.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2229
Această clasă include:
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea altor produse din material plastic
Informații de contact
AdresaSperanţei nr. 2, Mihail Kogălniceanu, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
105.769
Profit (Lei)
-120.609
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 105.769 | -120.609 | -10.051 | 20.406.498 | 3.205.256 | 14.981.682 | -2.244.256 | 1 |
| 2023 | 419.634 | 0 | 0 | 20.360.599 | 3.286.642 | 14.996.173 | -2.123.648 | 2 |
| 2022 | 955.109 | 0 | 0 | 6.815.358 | 5.299.190 | 1.536.536 | -46.664 | 1 |
| 2021 | 434.146 | 27.304 | 2.275 | 210.834 | 18.834 | 354.090 | 73.890 | 1 |
| 2020 | 36.706 | 17.768 | 1.481 | 23.481 | 101.521 | 77.915 | 46.587 | 1 |
| 2019 | 63.598 | 40.104 | 3.342 | 11.739 | 121.169 | 49.925 | 28.819 | 3 |
| 2018 | 17.452 | 0 | 0 | 4.770 | 142.052 | 3.137 | -11.285 | 2 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-114.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.37%
Lichiditate curentă
0.73
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-114.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.37%
Profit net per salariat
-120.609 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -114.03% | 0% | 0% | 6.29% | 48.41% | 63.06% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 9.42% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.37% | 0% | 0% | 36.95% | 38.14% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -120.609 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 27.304 Lei | 17.768 Lei | 13.368 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.48
Durata medie încasare creanțe
50031.29 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.02 | 0.14 | 1.16 | 0.2 | 0.37 | 0.12 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0.48 | 1.9 | 6 | 3.49 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 50031.29 zile | 12606.17 zile | 282.54 zile | 23.51 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 105.769 Lei | 209.817 Lei | 955.109 Lei | 434.146 Lei | 36.706 Lei | 21.199 Lei | 8.726 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.73
Lichiditate imediată
0.72
Pondere active imobilizate
17.62%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.73 | 0.74 | 0.23 | 1.68 | 3.32 | 4.25 | 0.66 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.72 | 0.73 | 0.2 | 1.09 | 3.32 | 4.25 | 0.66 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 17.62% | 17.98% | 77.52% | 5.05% | 56.58% | 70.82% | 97.84% | 0% |
| Pondere active circulante | 82.38% | 82.02% | 22.48% | 94.95% | 43.42% | 29.18% | 2.16% | 100% |
©Firme.ro