Companie
Detalii identificare
Nume firmăSISTEM BAU TIM SRL
Cod unic de înregistrare RO 37653254 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000945024
EUIDROONRC.J2017000945024
Data înființării25.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4334
Această clasă include:
-lucrări de vopsitorie şi zugrăveli, interioare şi exterioare ale clădirilor -lucrări de vopsitorie şi zugrăveli pentru construcţii inginereşti sau lucrări de geniu civil -montarea de geamuri, oglinzi etc. Această clasă exclude: -instalarea ferestrelor,
4332
-lucrări de vopsitorie şi zugrăveli, interioare şi exterioare ale clădirilor -lucrări de vopsitorie şi zugrăveli pentru construcţii inginereşti sau lucrări de geniu civil -montarea de geamuri, oglinzi etc. Această clasă exclude: -instalarea ferestrelor,
4332
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de vopsitorie, zugraveli si montari de geamuri
Informații de contact
AdresaChişindia nr. 61, Chisindia, Arad
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
504.461
Profit (Lei)
319.331
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 504.461 | 319.331 | 26.611 | 1.116 | 4.583 | 72.043 | 75.510 | 1 |
| 2023 | 741.581 | 616.370 | 51.364 | 14.473 | 11.042 | 641.423 | 637.992 | 1 |
| 2022 | 648.960 | 514.596 | 42.883 | 4.465 | 18.292 | 523.672 | 537.499 | 1 |
| 2021 | 582.682 | 401.253 | 33.438 | 8.503 | 1.094 | 868.112 | 860.703 | 2 |
| 2020 | 601.010 | 427.255 | 35.605 | 429.793 | 2.954 | 886.289 | 459.450 | 1 |
| 2019 | 956.738 | 730.868 | 60.906 | 729.506 | 4.814 | 1.181.887 | 457.195 | 1 |
| 2018 | 1.033.067 | 806.076 | 67.173 | 777.890 | 6.674 | 1.217.542 | 446.326 | 1 |
| 2017 | 549.082 | 420.010 | 35.001 | 9.498 | 0 | 429.708 | 420.210 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
63.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
64.55
Viteza rotație active
6.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
63.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
319.331 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 63.3% | 83.12% | 79.3% | 68.86% | 71.09% | 76.39% | 78.03% | 76.49% |
| Marjă profit brut | 65.63% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 96.61% | 95.74% | 46.62% | 92.99% | 100% | 100% | 99.95% |
| Profit net per salariat | 319.331 Lei | 616.370 Lei | 514.596 Lei | 200.627 Lei | 427.255 Lei | 730.868 Lei | 806.076 Lei | 210.005 Lei |
Viteza rotație active
6.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
21.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.58 | 1.14 | 1.2 | 0.67 | 0.68 | 0.81 | 0.84 | 1.28 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 21.03 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 504.461 Lei | 741.581 Lei | 648.960 Lei | 291.341 Lei | 601.010 Lei | 956.738 Lei | 1.033.067 Lei | 274.541 Lei |
Lichiditate curentă
64.55
Lichiditate imediată
64.55
Pondere active imobilizate
5.98%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 64.55 | 44.32 | 117.28 | 102.09 | 2.06 | 1.62 | 1.57 | 45.24 |
| Lichiditate imediată | 64.55 | 44.32 | 117.28 | 102.09 | 2.06 | 1.62 | 1.57 | 45.24 |
| Pondere active imobilizate | 5.98% | 1.69% | 3.38% | 0.13% | 0.33% | 0.41% | 0.55% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.02% | 98.31% | 96.62% | 99.87% | 99.67% | 99.59% | 99.45% | 100% |
©Firme.ro