Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTING BISTRITA SRL
Cod unic de înregistrare RO 37661672 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/572/2017
EUIDROONRC.J6/572/2017
Data înființării29.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4675
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor chimice industriale: -anilină, tuş tipografic, uleiuri esenţiale, gaze industriale, adezivi chimici, coloranţi, răşini sintetice, metanol, parafină, substanţe aromatizante, sodă, sare industrială, acizi şi sulfuri, derivate de amidon etc. -comerţul cu ridicata al îngrăşămintelor şi produselor agrochimice
-comerţul cu ridicata al produselor chimice industriale: -anilină, tuş tipografic, uleiuri esenţiale, gaze industriale, adezivi chimici, coloranţi, răşini sintetice, metanol, parafină, substanţe aromatizante, sodă, sare industrială, acizi şi sulfuri, derivate de amidon etc. -comerţul cu ridicata al îngrăşămintelor şi produselor agrochimice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor chimice
Informații de contact
AdresaTurturelelor nr. 2, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.019.354
Profit (Lei)
264.112
Număr angajați
3
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.019.354 | 264.112 | 22.009 | 473.700 | 60.682 | 677.330 | 264.312 | 3 |
| 2023 | 1.066.918 | 384.122 | 32.010 | 275.230 | 54.811 | 912.306 | 691.887 | 3 |
| 2022 | 946.243 | 244.453 | 20.371 | 156.833 | 27.607 | 436.992 | 307.766 | 3 |
| 2021 | 849.006 | 152.265 | 12.689 | 131.227 | 34.202 | 260.338 | 163.313 | 3 |
| 2020 | 436.774 | 84.260 | 7.022 | 84.558 | 30.704 | 294.902 | 241.048 | 2 |
| 2019 | 410.126 | 67.373 | 5.614 | 64.151 | 29.312 | 191.626 | 156.787 | 2 |
| 2018 | 235.299 | 62.595 | 5.216 | 18.831 | 0 | 108.246 | 89.415 | 1 |
| 2017 | 103.567 | 26.620 | 2.218 | 14.940 | 15.028 | 26.732 | 26.820 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Lichiditate curentă
1.43
Viteza rotație active
1.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Profit net per salariat
88.037 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.91% | 36% | 25.83% | 17.93% | 19.29% | 16.43% | 26.6% | 25.7% |
| Marjă profit brut | 28.84% | 37% | 26.83% | 18.9% | 20.24% | 17.45% | 29.62% | 28.7% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.92% | 55.52% | 79.43% | 93.24% | 34.96% | 42.97% | 70.01% | 99.25% |
| Profit net per salariat | 88.037 Lei | 128.041 Lei | 81.484 Lei | 50.755 Lei | 42.130 Lei | 33.687 Lei | 62.595 Lei | 26.620 Lei |
Viteza rotație active
1.38
Viteza rotație stocuri
36.33
Durata medie încasare creanțe
212.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.38 | 1.1 | 2.04 | 2.88 | 1.34 | 1.86 | 2.17 | 2.48 |
| Viteza rotație stocuri | 36.33 | 0 | 124.78 | 111.96 | 76.01 | 71.38 | 213.91 | 94.15 |
| Durata medie încasare creanțe | 212.35 zile | 28.59 zile | 28.37 zile | 19.58 zile | 44.3 zile | 10.6 zile | 17.42 zile | 13.01 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 339.785 Lei | 355.639 Lei | 315.414 Lei | 283.002 Lei | 218.387 Lei | 205.063 Lei | 235.299 Lei | 103.567 Lei |
Lichiditate curentă
1.43
Lichiditate imediată
1.37
Pondere active imobilizate
8.22%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.43 | 3.31 | 2.79 | 1.98 | 3.49 | 2.99 | 5.75 | 1.79 |
| Lichiditate imediată | 1.37 | 3.31 | 2.74 | 1.93 | 3.42 | 2.9 | 5.69 | 1.72 |
| Pondere active imobilizate | 8.22% | 5.67% | 5.94% | 11.61% | 9.43% | 13.27% | 0% | 35.99% |
| Pondere active circulante | 91.78% | 94.33% | 94.06% | 88.39% | 90.57% | 86.73% | 100% | 64.01% |
©Firme.ro