Companie
Detalii identificare
Nume firmăE.M.P. ADV SRL
Cod unic de înregistrare37673111 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017008139409
EUIDROONRC.J2017008139409
Data înființării30.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaUioara nr. 4A, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
222.878
Profit (Lei)
28.070
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 222.878 | 28.070 | 2.339 | 69.061 | 78.726 | 42.201 | 51.866 | 1 |
| 2023 | 345.104 | 111.056 | 9.255 | 93.331 | 122.368 | 82.259 | 111.296 | 1 |
| 2022 | 239.420 | 0 | 0 | 105.589 | 164.902 | 12.153 | 71.466 | 1 |
| 2021 | 399.812 | 210.203 | 17.517 | 124.655 | 190.838 | 139.310 | 210.443 | 0 |
| 2020 | 129.111 | 70.694 | 5.891 | 26.843 | 89.938 | 205 | 63.300 | 0 |
| 2019 | 80.000 | 6.149 | 512 | 77.445 | 0 | 70.051 | -7.394 | 0 |
| 2018 | 188.189 | 0 | 0 | 14.822 | 1.132 | 147 | -13.543 | 1 |
| 2017 | 54.680 | 0 | 0 | 55.282 | 1.132 | 51.277 | -2.873 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.12%
Lichiditate curentă
0.61
Viteza rotație active
1.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.12%
Profit net per salariat
28.070 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.59% | 32.18% | 0% | 52.58% | 54.75% | 7.69% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 13.44% | 33.13% | 1.17% | 55.46% | 56.84% | 10.69% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 54.12% | 99.78% | 0% | 99.89% | 100% | -83.16% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 28.070 Lei | 111.056 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.84
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
16.26 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.84 | 1.69 | 1.35 | 1.21 | 1.43 | 1.14 | 147.14 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.26 zile | 55.38 zile | 1.12 zile | 2.81 zile | 0 zile | 319.38 zile | 0 zile | 341.77 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 222.878 Lei | 345.104 Lei | 239.420 Lei | n/a | n/a | n/a | 188.189 Lei | 54.680 Lei |
Lichiditate curentă
0.61
Lichiditate imediată
0.61
Pondere active imobilizate
65.1%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.61 | 0.88 | 0.12 | 1.12 | 0.01 | 0.9 | 0.01 | 0.93 |
| Lichiditate imediată | 0.61 | 0.88 | 0.12 | 1.12 | 0.01 | 0.9 | 0.01 | 0.93 |
| Pondere active imobilizate | 65.1% | 59.8% | 93.14% | 57.8% | 99.77% | 0% | 88.51% | 2.16% |
| Pondere active circulante | 34.9% | 40.2% | 6.86% | 42.2% | 0.23% | 100% | 11.49% | 97.84% |
©Firme.ro