Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROFESSIONAL CONSULTING RESOURCE AD SRL
Cod unic de înregistrare37689010 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/1290/2017
EUIDROONRC.J3/1290/2017
Data înființării31.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaFraţii Goleşti, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
241.200
Profit (Lei)
2.298
Număr angajați
3
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 241.200 | 2.298 | 192 | 12.418 | 21.288 | 89.499 | 98.369 | 3 |
| 2023 | 196.450 | 1.659 | 138 | 10.565 | 11.612 | 116.031 | 117.078 | 3 |
| 2022 | 162.305 | 31.867 | 2.656 | 11.657 | 9.736 | 117.341 | 115.420 | 3 |
| 2021 | 130.596 | 73.410 | 6.118 | 4.866 | 0 | 156.551 | 151.685 | 2 |
| 2020 | 195.357 | 58.170 | 4.848 | 6.003 | 0 | 84.278 | 78.275 | 2 |
| 2019 | 45.522 | 1.984 | 165 | 4.673 | 0 | 24.568 | 19.895 | 2 |
| 2018 | 35.344 | 19.581 | 1.632 | 2.023 | 0 | 19.934 | 17.911 | 1 |
| 2017 | 7.500 | 0 | 0 | 1.834 | 0 | 164 | -1.670 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.34%
Lichiditate curentă
7.21
Viteza rotație active
2.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.34%
Profit net per salariat
766 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.95% | 0.84% | 19.63% | 56.21% | 29.78% | 4.36% | 55.4% | 0% |
| Marjă profit brut | 1.95% | 1.84% | 20.48% | 57.09% | 30.7% | 5.36% | 56.4% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.34% | 1.42% | 27.61% | 48.4% | 74.31% | 9.97% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 766 Lei | 553 Lei | 10.622 Lei | 36.705 Lei | 29.085 Lei | 992 Lei | 19.581 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.18
Viteza rotație stocuri
14.04
Durata medie încasare creanțe
6.11 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.18 | 1.54 | 1.28 | 0.83 | 2.32 | 1.85 | 1.77 | 45.73 |
| Viteza rotație stocuri | 14.04 | 13.44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.11 zile | 7.18 zile | 2.25 zile | 13.15 zile | 3 zile | 30.68 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.400 Lei | 65.483 Lei | 54.102 Lei | 65.298 Lei | 97.679 Lei | 22.761 Lei | 35.344 Lei | 7.500 Lei |
Lichiditate curentă
7.21
Lichiditate imediată
5.82
Pondere active imobilizate
19.22%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.21 | 10.98 | 10.07 | 32.17 | 14.04 | 5.26 | 9.85 | 0.09 |
| Lichiditate imediată | 5.82 | 9.6 | 10.07 | 32.17 | 14.04 | 5.26 | 9.85 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 19.22% | 9.1% | 7.66% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 80.78% | 90.9% | 92.34% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro