Companie
Detalii identificare
Nume firmăALEPANERE SRL
Cod unic de înregistrare RO 37691932 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017003289129
EUIDROONRC.J2017003289129
Data înființării31.05.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
4.051.189
Profit (Lei)
43.519
Număr angajați
25
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.051.189 | 43.519 | 3.627 | 977.426 | 512.821 | 1.243.413 | 778.808 | 25 |
| 2023 | 3.913.177 | 22.300 | 1.858 | 924.811 | 330.454 | 1.329.646 | 735.289 | 24 |
| 2022 | 3.602.573 | 607.010 | 50.584 | 515.001 | 288.306 | 939.684 | 712.989 | 22 |
| 2021 | 2.303.343 | 120.000 | 10.000 | 604.216 | 419.171 | 549.786 | 364.741 | 22 |
| 2020 | 1.774.859 | 43.726 | 3.644 | 659.604 | 540.458 | 382.365 | 263.219 | 19 |
| 2019 | 1.951.892 | 218.173 | 18.181 | 198.424 | 492.923 | 122.047 | 219.493 | 16 |
| 2018 | 595.455 | 1.020 | 85 | 63.136 | 160.972 | 100.537 | 1.320 | 11 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.59%
Lichiditate curentă
1.27
Viteza rotație active
2.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.59%
Profit net per salariat
1.741 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.07% | 0.57% | 16.85% | 5.21% | 2.46% | 11.18% | 0.17% |
| Marjă profit brut | 1.15% | 1.3% | 17.76% | 5.98% | 3.38% | 12.18% | 1.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.59% | 3.03% | 85.14% | 32.9% | 16.61% | 99.4% | 77.27% |
| Profit net per salariat | 1.741 Lei | 929 Lei | 27.591 Lei | 5.455 Lei | 2.301 Lei | 13.636 Lei | 93 Lei |
Viteza rotație active
2.31
Viteza rotație stocuri
5.06
Durata medie încasare creanțe
31.13 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.31 | 2.36 | 2.93 | 2.38 | 1.92 | 3.17 | 2.28 |
| Viteza rotație stocuri | 5.06 | 10.43 | 187.99 | 81.91 | 13.71 | 4024.52 | 6.46 |
| Durata medie încasare creanțe | 31.13 zile | 34.7 zile | 28.57 zile | 27.81 zile | 20.12 zile | 21.14 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 162.048 Lei | 163.049 Lei | 163.753 Lei | 104.697 Lei | 93.414 Lei | 121.993 Lei | 54.132 Lei |
Lichiditate curentă
1.27
Lichiditate imediată
0.45
Pondere active imobilizate
29.2%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.27 | 1.44 | 1.82 | 0.91 | 0.58 | 0.62 | 1.59 |
| Lichiditate imediată | 0.45 | 1.03 | 1.79 | 0.86 | 0.38 | 0.61 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 29.2% | 19.91% | 23.48% | 43.26% | 58.57% | 80.15% | 61.56% |
| Pondere active circulante | 70.8% | 80.09% | 76.52% | 56.74% | 41.43% | 19.85% | 38.44% |
©Firme.ro
