Companie
Detalii identificare
Nume firmăBRUTARIA ARENA SRL
Cod unic de înregistrare RO 37700372 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017002192356
EUIDROONRC.J2017002192356
Data înființării06.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaPetőfi Sándor nr. 95, Dumbrăviţa, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.060.794
Profit (Lei)
-197.081
Număr angajați
8
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.060.794 | -197.081 | -16.423 | 217.829 | 35.693 | 311.263 | 130.618 | 8 |
| 2023 | 1.402.561 | 103.553 | 8.629 | 179.958 | 121.355 | 383.400 | 327.699 | 9 |
| 2022 | 1.222.259 | 0 | 0 | 232.905 | 207.017 | 388.308 | 362.882 | 9 |
| 2021 | 925.849 | 78.007 | 6.501 | 302.201 | 292.679 | 420.940 | 411.418 | 9 |
| 2020 | 862.835 | 159.426 | 13.286 | 125.492 | 0 | 458.574 | 333.082 | 8 |
| 2019 | 897.883 | 44.213 | 3.684 | 121.577 | 0 | 295.233 | 173.656 | 8 |
| 2018 | 473.409 | 86.225 | 7.185 | 123.454 | 0 | 252.897 | 129.443 | 6 |
| 2017 | 94.140 | 43.022 | 3.585 | 14.457 | 0 | 57.679 | 43.222 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-18.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-150.88%
Lichiditate curentă
1.43
Viteza rotație active
3.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-18.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-150.88%
Profit net per salariat
-24.635 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -18.58% | 7.38% | 0% | 8.43% | 18.48% | 4.92% | 18.21% | 45.7% |
| Marjă profit brut | 0% | 8.33% | 0% | 9.31% | 19.41% | 5.92% | 19.21% | 46.7% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -150.88% | 31.6% | 0% | 18.96% | 47.86% | 25.46% | 66.61% | 99.54% |
| Profit net per salariat | -24.635 Lei | 11.506 Lei | 0 Lei | 8.667 Lei | 19.928 Lei | 5.527 Lei | 14.371 Lei | 14.341 Lei |
Viteza rotație active
3.06
Viteza rotație stocuri
3.66
Durata medie încasare creanțe
1.99 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.06 | 2.78 | 2.05 | 1.3 | 1.88 | 3.04 | 1.87 | 1.63 |
| Viteza rotație stocuri | 3.66 | 4.13 | 3.41 | 3.08 | 3.22 | 5.04 | 1.9 | 3.09 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.99 zile | 0.58 zile | 0.53 zile | 0.16 zile | 0.24 zile | 0.1 zile | 0.11 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 132.599 Lei | 155.840 Lei | 135.807 Lei | 102.872 Lei | 107.854 Lei | 112.235 Lei | 78.902 Lei | 31.380 Lei |
Lichiditate curentă
1.43
Lichiditate imediată
0.1
Pondere active imobilizate
10.29%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.43 | 2.13 | 1.67 | 1.39 | 3.65 | 2.43 | 2.05 | 3.99 |
| Lichiditate imediată | 0.1 | 0.24 | 0.13 | 0.4 | 1.52 | 0.96 | 0.03 | 1.88 |
| Pondere active imobilizate | 10.29% | 24.04% | 34.77% | 41.01% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 89.71% | 75.96% | 65.23% | 58.99% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro