Companie
Detalii identificare
Nume firmăALEWOOD COMANA SRL
Cod unic de înregistrare RO 37740652 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000467528
EUIDROONRC.J2017000467528
Data înființării13.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1621
Această clasă include:
-fabricarea foilor de furnir, suficient de subţiri pentru a fi folosite la furniruit, la confecţionarea placajului sau în alte scopuri: -lustruit, vopsit, acoperit, impregnat, consolidat (cu suport de hârtie sau materiale textile) -confecţionat în scop decorativ -fabricarea placajului, a panourilor de furnir şi a plăcilor şi foilor de lemn -fabricarea de plăci cu aşchii orientate (OSB) şi alte plăci din particule din lemn -fabricarea plăcilor fibrolemnoase cu densitate medie (MDF) şi a altor plăci fibrolemnoase -fabricarea lemnului densificat -fabricarea lemnului laminat încleiat, a lemnului furniruit laminat
-fabricarea foilor de furnir, suficient de subţiri pentru a fi folosite la furniruit, la confecţionarea placajului sau în alte scopuri: -lustruit, vopsit, acoperit, impregnat, consolidat (cu suport de hârtie sau materiale textile) -confecţionat în scop decorativ -fabricarea placajului, a panourilor de furnir şi a plăcilor şi foilor de lemn -fabricarea de plăci cu aşchii orientate (OSB) şi alte plăci din particule din lemn -fabricarea plăcilor fibrolemnoase cu densitate medie (MDF) şi a altor plăci fibrolemnoase -fabricarea lemnului densificat -fabricarea lemnului laminat încleiat, a lemnului furniruit laminat
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateFabricarea de furnire si a panourilor de lemn
Informații de contact
AdresaŞioiului nr. 381A, Budeni, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
765.766
Profit (Lei)
255.388
Număr angajați
2
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 765.766 | 255.388 | 21.282 | 37.072 | 71.996 | 136.925 | 171.849 | 2 |
| 2023 | 509.442 | 209.287 | 17.441 | 213.467 | 69.443 | 377.941 | 233.917 | 2 |
| 2022 | 342.439 | 197.045 | 16.420 | 231.993 | 28.737 | 253.164 | 31.171 | 1 |
| 2021 | 0 | 3.400 | 283 | 184.264 | 67.831 | 38.194 | -165.874 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 176.183 | 121.060 | 6.481 | -169.274 | 3 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 132.753 | 171.960 | 597 | -114.192 | 3 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 48.668 | 205.324 | 374 | -30.340 | 2 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
33.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
3.69
Viteza rotație active
3.67
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
33.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
127.694 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 33.35% | 41.08% | 57.54% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 35.73% | 41.85% | 58.46% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 89.47% | 100% | -2.05% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 127.694 Lei | 104.644 Lei | 197.045 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.67
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
34.76 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.67 | 1.14 | 1.21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 164.34 | 58.04 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 34.76 zile | 46.6 zile | 40.99 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 382.883 Lei | 254.721 Lei | 342.439 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.69
Lichiditate imediată
3.69
Pondere active imobilizate
34.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.69 | 1.77 | 1.09 | 0.21 | 0.04 | 0 | 0.01 | 0 |
| Lichiditate imediată | 3.69 | 1.76 | 1.07 | 0.21 | 0.04 | 0 | 0.01 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 34.46% | 15.52% | 10.19% | 63.98% | 94.92% | 99.65% | 99.82% | 0% |
| Pondere active circulante | 65.54% | 84.48% | 89.81% | 36.02% | 5.08% | 0.35% | 0.18% | 100% |
©Firme.ro