Companie
Detalii identificare
Nume firmăMANOLA EXCLUSIV SRL
Cod unic de înregistrare RO 37743438 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/554/2017
EUIDROONRC.J39/554/2017
Data înființării13.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaBrăilei nr. 108, Focşani, Vrancea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
209.688
Profit (Lei)
-61.917
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 209.688 | -61.917 | -5.160 | 119.700 | 137.183 | 39.273 | 56.756 | 1 |
| 2023 | 324.778 | 45.092 | 3.758 | 149.457 | 178.124 | 91.320 | 119.987 | 1 |
| 2022 | 355.516 | 169.035 | 14.086 | 26.049 | 46.177 | 132.767 | 152.895 | 1 |
| 2021 | 233.978 | 56.601 | 4.717 | 105.439 | 62.704 | 26.770 | -15.965 | 2 |
| 2020 | 72.311 | 0 | 0 | 178.513 | 74.104 | 32.079 | -72.566 | 3 |
| 2019 | 125.335 | 0 | 0 | 112.432 | 85.505 | 37.799 | 1.963 | 3 |
| 2018 | 180.621 | 50.825 | 4.235 | 76.038 | 96.906 | 36.995 | 48.954 | 3 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 2.385 | 95 | 143.272 | -1.871 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-29.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-109.09%
Lichiditate curentă
0.33
Viteza rotație active
1.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-29.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-109.09%
Profit net per salariat
-61.917 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -29.53% | 13.88% | 47.55% | 24.19% | 0% | 0% | 28.14% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 14.88% | 48.56% | 25.19% | 0% | 0% | 28.38% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -109.09% | 37.58% | 100% | -354.53% | 0% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -61.917 Lei | 45.092 Lei | 169.035 Lei | 28.301 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 16.942 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.19
Viteza rotație stocuri
9.23
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.19 | 1.21 | 1.99 | 2.62 | 0.68 | 1.02 | 1.35 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 9.23 | 11.08 | 6.62 | 9.09 | 2.57 | 5.73 | 7.43 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 5.05 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 25.25 zile | 18 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 209.688 Lei | 324.778 Lei | 355.516 Lei | 116.989 Lei | 24.104 Lei | 41.778 Lei | 60.207 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.33
Lichiditate imediată
0.14
Pondere active imobilizate
77.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.33 | 0.61 | 5.1 | 0.25 | 0.18 | 0.34 | 0.49 | 60.07 |
| Lichiditate imediată | 0.14 | 0.41 | 3.04 | 0.01 | 0.02 | 0.14 | 0.17 | 60.07 |
| Pondere active imobilizate | 77.74% | 66.11% | 25.81% | 70.08% | 69.79% | 69.34% | 72.37% | 0.07% |
| Pondere active circulante | 22.26% | 33.89% | 74.19% | 29.92% | 30.21% | 30.66% | 27.63% | 99.93% |
©Firme.ro