Companie
Detalii identificare
Nume firmăOAZA CAR CARE SRL
Cod unic de înregistrare RO 37744743 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017003598122
EUIDROONRC.J2017003598122
Data înființării13.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
AdresaZambilelor nr. 4, Loc. Turda | Municipiul Turda, Cluj
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.511.776
Profit (Lei)
15.436
Număr angajați
6
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.511.776 | 15.436 | 1.286 | 765.747 | 390.627 | 400.443 | 25.323 | 6 |
| 2024 | 1.783.957 | 245.014 | 20.418 | 423.783 | 281.098 | 390.171 | 247.486 | 7 |
| 2023 | 1.412.955 | 425.914 | 35.493 | 537.926 | 300.012 | 664.092 | 426.178 | 5 |
| 2022 | 1.075.152 | 358.204 | 29.850 | 244.145 | 253.643 | 348.970 | 358.468 | 4 |
| 2021 | 806.067 | 264.478 | 22.040 | 158.908 | 253.125 | 219.975 | 314.192 | 3 |
| 2020 | 807.743 | 160.533 | 13.378 | 278.996 | 251.937 | 137.826 | 110.767 | 4 |
| 2019 | 601.444 | 2.370 | 198 | 515.090 | 267.713 | 197.611 | -49.766 | 5 |
| 2018 | 438.935 | 415 | 35 | 475.941 | 113.583 | 310.202 | -52.156 | 4 |
| 2017 | 61.628 | 0 | 0 | 222.928 | 122.421 | 47.936 | -52.571 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
60.96%
Lichiditate curentă
0.52
Viteza rotație active
3.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
60.96%
Profit net per salariat
2.573 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.61% | 13.73% | 30.14% | 33.32% | 32.81% | 19.87% | 0.39% | 0.09% | 0% |
| Marjă profit brut | 0.73% | 15.53% | 30.94% | 34.12% | 33.75% | 20.84% | 1.4% | 1.09% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 60.96% | 99% | 99.94% | 99.93% | 84.18% | 100% | -4.76% | -0.8% | 0% |
| Profit net per salariat | 2.573 Lei | 35.002 Lei | 85.183 Lei | 89.551 Lei | 88.159 Lei | 40.133 Lei | 474 Lei | 104 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.18
Viteza rotație stocuri
26.03
Durata medie încasare creanțe
30.72 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.18 | 2.66 | 1.47 | 1.78 | 1.7 | 2.07 | 1.29 | 1.04 | 0.36 |
| Viteza rotație stocuri | 26.03 | 18.29 | 11.8 | 9.06 | 11.51 | 9.95 | 5 | 6.22 | 7.57 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.72 zile | 22.16 zile | 116.47 zile | 17 zile | 16.48 zile | 11.96 zile | 8.54 zile | 19.36 zile | 129.92 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 418.629 Lei | 254.851 Lei | 282.591 Lei | 268.788 Lei | 268.689 Lei | 201.936 Lei | 120.289 Lei | 109.734 Lei | 61.628 Lei |
Lichiditate curentă
0.52
Lichiditate imediată
0.4
Pondere active imobilizate
49.38%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.52 | 0.92 | 1.23 | 1.43 | 1.38 | 0.49 | 0.38 | 0.65 | 0.22 |
| Lichiditate imediată | 0.4 | 0.69 | 1.01 | 0.94 | 0.94 | 0.2 | 0.15 | 0.5 | 0.18 |
| Pondere active imobilizate | 49.38% | 41.88% | 31.12% | 42.09% | 53.5% | 64.64% | 57.53% | 26.8% | 71.86% |
| Pondere active circulante | 50.62% | 58.12% | 68.88% | 57.91% | 46.5% | 35.36% | 42.47% | 73.2% | 28.14% |
©Firme.ro
