Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTAHOUSE MEDIA CONSULTING S.R.L.
Cod unic de înregistrare37763508 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017009289406
EUIDROONRC.J2017009289406
Data înființării15.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6203
Această clasă include: activităţi de management şi exploatare, în locaţie, a sistemelor de calculatoare ale clienţilor şi/sau a facilităţilor de prelucrare a datelor, precum şi serviciile anexe pentru acestea.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
Informații de contact
AdresaC. C. Arion nr. 11, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
235.047
Profit (Lei)
91.333
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 235.047 | 91.333 | 7.611 | 26.461 | 0 | 559.092 | 532.631 | 1 |
| 2023 | 287.475 | 123.606 | 10.301 | 34.821 | 0 | 498.939 | 464.118 | 1 |
| 2022 | 204.905 | 150.779 | 12.565 | 49.535 | 0 | 392.916 | 343.381 | 1 |
| 2021 | 156.508 | 117.423 | 9.785 | 1.706 | 0 | 194.308 | 192.602 | 1 |
| 2020 | 106.178 | 69.467 | 5.789 | 3.915 | 0 | 78.972 | 75.057 | 1 |
| 2019 | 21.390 | 1.279 | 107 | 14.153 | 0 | 19.503 | 5.350 | 1 |
| 2018 | 2.200 | 1.870 | 156 | 667 | 106 | 4.632 | 4.071 | 0 |
| 2017 | 2.600 | 2.001 | 167 | 700 | 317 | 2.584 | 2.201 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.15%
Lichiditate curentă
21.13
Viteza rotație active
0.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.15%
Profit net per salariat
91.333 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.86% | 43% | 73.58% | 75.03% | 65.43% | 5.98% | 85% | 76.96% |
| Marjă profit brut | 39.88% | 43.81% | 74.39% | 76.89% | 68.43% | 6.81% | 88% | 79.96% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 17.15% | 26.63% | 43.91% | 60.97% | 92.55% | 23.91% | 45.93% | 90.91% |
| Profit net per salariat | 91.333 Lei | 123.606 Lei | 150.779 Lei | 117.423 Lei | 69.467 Lei | 1.279 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.42
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
709.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.42 | 0.58 | 0.52 | 0.81 | 1.34 | 1.1 | 0.46 | 0.9 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 709.62 zile | 567.62 zile | 166.4 zile | 179.72 zile | 33.41 zile | 153.2 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 235.047 Lei | 287.475 Lei | 204.905 Lei | 156.508 Lei | 106.178 Lei | 21.390 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
21.13
Lichiditate imediată
21.13
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21.13 | 14.33 | 7.93 | 113.9 | 20.17 | 1.38 | 6.94 | 3.69 |
| Lichiditate imediată | 21.13 | 14.33 | 7.93 | 113.9 | 20.17 | 1.38 | 6.94 | 3.69 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.24% | 10.93% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 97.76% | 89.07% |
©Firme.ro