Companie
Detalii identificare
Nume firmăAVA TOP ANVELOPE SRL
Cod unic de înregistrare RO 37829009 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/1534/2017
EUIDROONRC.J3/1534/2017
Data înființării26.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
AdresaPăişeşti-Deal nr. 39C, Bascov, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
3.804.940
Profit (Lei)
364.002
Număr angajați
2
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.804.940 | 364.002 | 30.334 | 339.384 | 61.260 | 1.578.967 | 1.300.843 | 2 |
| 2023 | 2.666.305 | 451.296 | 37.608 | 106.601 | 51.584 | 1.021.726 | 978.146 | 1 |
| 2022 | 1.628.537 | 430.131 | 35.844 | 180.825 | 26.926 | 680.750 | 526.851 | 1 |
| 2021 | 136.147 | 66.232 | 5.519 | 94.823 | 15.669 | 175.873 | 96.719 | 0 |
| 2020 | 41.624 | 21.903 | 1.825 | 31.174 | 11.162 | 50.500 | 30.488 | 0 |
| 2019 | 47.313 | 14.857 | 1.238 | 20.602 | 10.041 | 19.642 | 9.081 | 0 |
| 2018 | 36.807 | 909 | 76 | 26.904 | 5.843 | 15.285 | -5.776 | 1 |
| 2017 | 11.004 | 0 | 0 | 19.621 | 1.408 | 13.980 | -4.233 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.98%
Lichiditate curentă
4.65
Viteza rotație active
2.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.98%
Profit net per salariat
182.001 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.57% | 16.93% | 26.41% | 48.65% | 52.62% | 31.4% | 2.47% | 0% |
| Marjă profit brut | 11.39% | 18.43% | 27.92% | 51.48% | 54.21% | 33.35% | 5.47% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.98% | 46.14% | 81.64% | 68.48% | 71.84% | 100% | -15.74% | 0% |
| Profit net per salariat | 182.001 Lei | 451.296 Lei | 430.131 Lei | n/a | n/a | n/a | 909 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.32
Viteza rotație stocuri
3.79
Durata medie încasare creanțe
39.33 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.32 | 2.48 | 2.3 | 0.71 | 0.68 | 1.59 | 1.74 | 0.72 |
| Viteza rotație stocuri | 3.79 | 3.7 | 3.58 | 1.47 | 1.31 | 3.63 | 2.82 | 0.84 |
| Durata medie încasare creanțe | 39.33 zile | 15.31 zile | 19 zile | 208.74 zile | 8.01 zile | 0.67 zile | 5.67 zile | 2.89 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.902.470 Lei | 2.666.305 Lei | 1.628.537 Lei | n/a | n/a | n/a | 36.807 Lei | 5.502 Lei |
Lichiditate curentă
4.65
Lichiditate imediată
1.7
Pondere active imobilizate
3.73%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.65 | 9.58 | 3.76 | 1.85 | 1.62 | 0.95 | 0.57 | 0.71 |
| Lichiditate imediată | 1.7 | 2.83 | 1.25 | 0.88 | 0.6 | 0.32 | 0.08 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 3.73% | 4.81% | 3.8% | 8.18% | 18.1% | 33.83% | 27.66% | 9.15% |
| Pondere active circulante | 96.27% | 95.19% | 96.2% | 91.82% | 81.9% | 66.17% | 72.34% | 90.85% |
©Firme.ro