Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOFTWAREWIZZ SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 37844149 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017004166124
EUIDROONRC.J2017004166124
Data înființării27.06.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
AdresaIon Mihalache nr. 16, Loc. Cluj-Napoca | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
742.267
Profit (Lei)
458.814
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 742.267 | 458.814 | 38.235 | 701.800 | 378.844 | 493.871 | 459.054 | 1 |
| 2024 | 661.915 | 408.452 | 34.038 | 982.757 | 463.390 | 638.877 | 405.937 | 1 |
| 2023 | 1.614.149 | 1.104.033 | 92.003 | 64.261 | 307.957 | 574.971 | 1.104.273 | 1 |
| 2022 | 1.827.665 | 1.610.349 | 134.196 | 531.628 | 44.793 | 1.891.457 | 1.610.589 | 2 |
| 2021 | 467.773 | 295.295 | 24.608 | 316.444 | 58.196 | 237.728 | 110.789 | 2 |
| 2020 | 69.704 | 0 | 0 | 602.030 | 83.839 | 333.685 | -184.506 | 1 |
| 2019 | 52.716 | 0 | 0 | 183.013 | 109.009 | 11.905 | -62.099 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 7.727 | 7.719 | 0 |
| 2017 | 47.093 | 45.680 | 3.807 | 1.413 | 0 | 47.293 | 45.880 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
61.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.95%
Lichiditate curentă
0.7
Viteza rotație active
0.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
61.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.95%
Profit net per salariat
458.814 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 61.81% | 61.71% | 68.4% | 88.11% | 63.13% | 0% | 0% | 0% | 97% |
| Marjă profit brut | 73.96% | 74.12% | 81.26% | 89.09% | 64.1% | 0% | 0% | 0% | 100% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.95% | 100% | 99.98% | 99.99% | 100% | 0% | 0% | 0% | 99.56% |
| Profit net per salariat | 458.814 Lei | 408.452 Lei | 1.104.033 Lei | 805.175 Lei | 147.648 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.85
Viteza rotație stocuri
166.61
Durata medie încasare creanțe
223.17 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.85 | 0.6 | 1.83 | 0.94 | 1.58 | 0.17 | 0.44 | 0 | 1 |
| Viteza rotație stocuri | 166.61 | 148.58 | 223.85 | 278.78 | 35.2 | 76.01 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 223.17 zile | 259.06 zile | 99.86 zile | 373.8 zile | 112.94 zile | 79.6 zile | 51.13 zile | 0 | 327.18 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 742.267 Lei | 661.915 Lei | 1.614.149 Lei | 913.833 Lei | 233.887 Lei | 69.704 Lei | 52.716 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.7
Lichiditate imediată
0.7
Pondere active imobilizate
43.41%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.7 | 0.65 | 8.95 | 3.56 | 0.75 | 0.55 | 0.07 | 965.88 | 33.47 |
| Lichiditate imediată | 0.7 | 0.65 | 8.84 | 3.55 | 0.71 | 0.55 | 0.07 | 965.88 | 33.47 |
| Pondere active imobilizate | 43.41% | 42.04% | 34.88% | 2.31% | 19.67% | 20.08% | 90.15% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 56.59% | 57.96% | 65.12% | 97.69% | 80.33% | 79.92% | 9.85% | 100% | 100% |
©Firme.ro