Companie
Detalii identificare
Nume firmăFOOD MANIA KARITANI SRL
Cod unic de înregistrare RO 37882150 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2/1280/2017
EUIDROONRC.J2/1280/2017
Data înființării04.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1085
Această clasă include fabricarea de mâncăruri gata pregătite (adică preparate, condimentate şi gătite). Aceste mâncăruri sunt de obicei ambalate şi etichetate pentru a fi revândute. Această clasă nu include mâncărurile preparate pentru consumul imediat, ca atare, în restaurante. Pentru a fi considerat un fel de mâncare, preparatul trebuie sa conţină minimum doua ingrediente distincte (fără condimente) Această clasă include:
-fabricarea mâncărurilor din carne, inclusiv carne de pasăre -fabricarea mâncărurilor din peşte, inclusiv peşte cu cartofi prăjiţi -fabricarea mâncărurilor preparate din legume -fabricarea de pizza congelată sau altfel conservată
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de specialităţi locale şi naţionale Această clasă exclude: -fabricarea mâncărurilor preparate proaspăt sau mâncărurilor cu mai puţin de doua ingrediente,
clasă corespondentă în diviziunea 10 -fabricarea mâncarurilor preparate perisabile,
1089 -vânzarea cu amănuntul, în magazine, a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4711, 4729 -vânzarea cu ridicata a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4638 -activitatea desfăşurată de furnizorii de servicii alimentare,
5629
-fabricarea mâncărurilor din carne, inclusiv carne de pasăre -fabricarea mâncărurilor din peşte, inclusiv peşte cu cartofi prăjiţi -fabricarea mâncărurilor preparate din legume -fabricarea de pizza congelată sau altfel conservată
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de specialităţi locale şi naţionale Această clasă exclude: -fabricarea mâncărurilor preparate proaspăt sau mâncărurilor cu mai puţin de doua ingrediente,
clasă corespondentă în diviziunea 10 -fabricarea mâncarurilor preparate perisabile,
1089 -vânzarea cu amănuntul, în magazine, a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4711, 4729 -vânzarea cu ridicata a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4638 -activitatea desfăşurată de furnizorii de servicii alimentare,
5629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea de mancaruri preparate
Informații de contact
AdresaLivada nr. 1146, Livada, Arad
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.886.533
Profit (Lei)
313.372
Număr angajați
5
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.886.533 | 313.372 | 26.114 | 323.144 | 1.500 | 636.734 | 315.257 | 5 |
| 2023 | 774.653 | 68.271 | 5.689 | 94.963 | 9.625 | 153.684 | 68.513 | 0 |
| 2022 | 1.057.460 | 16.100 | 1.342 | 165.782 | 15.335 | 166.621 | 16.341 | 4 |
| 2021 | 652.977 | 21.358 | 1.780 | 40.151 | 28.484 | 103.439 | 91.772 | 4 |
| 2020 | 346.528 | 69.907 | 5.826 | 34.589 | 11.959 | 101.446 | 70.413 | 1 |
| 2019 | 900.486 | 481.784 | 40.149 | 46.906 | 16.060 | 545.860 | 485.014 | 1 |
| 2018 | 56.185 | 2.991 | 249 | 1.815 | 0 | 5.045 | 3.230 | 0 |
| 2017 | 77.101 | 38.679 | 3.223 | 76.495 | 0 | 115.374 | 38.879 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.4%
Lichiditate curentă
1.97
Viteza rotație active
2.96
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.4%
Profit net per salariat
62.674 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.61% | 8.81% | 1.52% | 3.27% | 20.17% | 53.5% | 5.32% | 50.17% |
| Marjă profit brut | 19.23% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.4% | 99.65% | 98.53% | 23.27% | 99.28% | 99.33% | 92.6% | 99.49% |
| Profit net per salariat | 62.674 Lei | n/a | 4.025 Lei | 5.340 Lei | 69.907 Lei | 481.784 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.96
Viteza rotație stocuri
197.42
Durata medie încasare creanțe
56.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.96 | 4.74 | 5.81 | 4.95 | 3.06 | 1.6 | 11.14 | 0.67 |
| Viteza rotație stocuri | 197.42 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 56.62 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 377.307 Lei | n/a | 264.365 Lei | 163.244 Lei | 346.528 Lei | 900.486 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.97
Lichiditate imediată
1.94
Pondere active imobilizate
0.24%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.97 | 1.62 | 1.01 | 2.58 | 2.93 | 11.64 | 2.78 | 1.51 |
| Lichiditate imediată | 1.94 | 1.62 | 1.01 | 2.58 | 2.93 | 11.64 | 2.78 | 1.51 |
| Pondere active imobilizate | 0.24% | 5.89% | 8.43% | 21.59% | 10.55% | 2.86% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.76% | 94.11% | 91.57% | 78.41% | 89.45% | 97.14% | 100% | 100% |
©Firme.ro