Companie
Detalii identificare
Nume firmăITP AUTO CENTER SRL
Cod unic de înregistrare RO 37961980 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/12302/2017
EUIDROONRC.J40/12302/2017
Data înființării13.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
AdresaProletarului nr. 45, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
626.195
Profit (Lei)
159.407
Număr angajați
4
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 626.195 | 159.407 | 13.284 | 227.089 | 118.433 | 176.247 | 74.760 | 4 |
| 2024 | 441.502 | -69.686 | -5.807 | 215.280 | 21.809 | 107.708 | -84.647 | 4 |
| 2023 | 411.581 | 0 | 0 | 212.324 | 68.617 | 127.630 | -14.961 | 5 |
| 2022 | 352.636 | 0 | 0 | 155.750 | 129.409 | 74.632 | 51.918 | 5 |
| 2021 | 384.790 | 24.069 | 2.006 | 97.094 | 194.995 | 59.707 | 165.907 | 4 |
| 2020 | 318.261 | 11.271 | 939 | 142.729 | 163.295 | 112.973 | 141.838 | 4 |
| 2019 | 370.359 | 129.397 | 10.783 | 60.296 | 99.162 | 91.701 | 130.567 | 3 |
| 2018 | 282.020 | 123.622 | 10.302 | 26.649 | 20.849 | 112.970 | 107.170 | 2 |
| 2017 | 28.570 | 0 | 0 | 26.584 | 4.568 | 5.564 | -16.452 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.78
Viteza rotație active
2.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
39.852 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.46% | -15.78% | 0% | 0% | 6.26% | 3.54% | 34.94% | 43.83% | 0% |
| Marjă profit brut | 27.55% | 0% | 0% | 0% | 7.16% | 4.47% | 35.94% | 44.84% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 82.33% | 0% | 0% | 14.51% | 7.95% | 99.1% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 39.852 Lei | -17.422 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 6.017 Lei | 2.818 Lei | 43.132 Lei | 61.811 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.13
Viteza rotație stocuri
124.2
Durata medie încasare creanțe
72.99 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.13 | 3.41 | 2.1 | 1.73 | 1.51 | 1.15 | 1.94 | 2.11 | 2.82 |
| Viteza rotație stocuri | 124.2 | 0 | 383.22 | 328.34 | 358.28 | 296.33 | 344.84 | 303.25 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 72.99 zile | 46.74 zile | 72.3 zile | 50.25 zile | 38.57 zile | 116.83 zile | 20.74 zile | 19.26 zile | 17.76 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 156.549 Lei | 110.376 Lei | 82.316 Lei | 70.527 Lei | 96.198 Lei | 79.565 Lei | 123.453 Lei | 141.010 Lei | 14.285 Lei |
Lichiditate curentă
0.78
Lichiditate imediată
0.75
Pondere active imobilizate
40.19%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.78 | 0.5 | 0.6 | 0.48 | 0.61 | 0.79 | 1.52 | 4.24 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 0.75 | 0.5 | 0.6 | 0.47 | 0.6 | 0.78 | 1.5 | 4.2 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 40.19% | 16.84% | 34.96% | 63.42% | 76.56% | 59.11% | 51.95% | 15.58% | 45.08% |
| Pondere active circulante | 59.81% | 83.16% | 65.04% | 36.58% | 23.44% | 40.89% | 48.05% | 84.42% | 54.92% |
©Firme.ro