Companie
Detalii identificare
Nume firmăELLI & CRIS PHOENIX SRL
Cod unic de înregistrare37970139 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017002580133
EUIDROONRC.J2017002580133
Data înființării13.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaPlopilor nr. 21A, Năvodari, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
169.103
Profit (Lei)
2.612
Număr angajați
0
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 169.103 | 2.612 | 218 | 47.942 | 22.667 | 88.611 | 63.336 | 0 |
| 2023 | 163.763 | 12.241 | 1.020 | 60.482 | 30.667 | 90.539 | 60.724 | 0 |
| 2022 | 112.927 | 33.945 | 2.829 | 16.083 | 0 | 179.566 | 163.483 | 0 |
| 2021 | 138.705 | 23.862 | 1.989 | 28.187 | 0 | 157.725 | 129.538 | 1 |
| 2020 | 122.644 | 11.924 | 994 | 12.564 | 0 | 118.240 | 105.676 | 1 |
| 2019 | 167.528 | 23.751 | 1.979 | 6.307 | 0 | 100.059 | 93.752 | 1 |
| 2018 | 163.238 | 50.141 | 4.178 | 6.162 | 127 | 76.036 | 70.001 | 0 |
| 2017 | 51.668 | 19.660 | 1.638 | 5.615 | 127 | 25.348 | 19.860 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.12%
Lichiditate curentă
1.85
Viteza rotație active
1.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.12%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.54% | 7.47% | 30.06% | 17.2% | 9.72% | 14.18% | 30.72% | 38.05% |
| Marjă profit brut | 3.53% | 11.26% | 32.6% | 18.61% | 10.72% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.12% | 20.16% | 20.76% | 18.42% | 11.28% | 25.33% | 71.63% | 98.99% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 23.862 Lei | 11.924 Lei | 23.751 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.52
Viteza rotație stocuri
4.48
Durata medie încasare creanțe
10.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.52 | 1.35 | 0.63 | 0.88 | 1.04 | 1.67 | 2.14 | 2.03 |
| Viteza rotație stocuri | 4.48 | 2.99 | 2.34 | 6.91 | 8.8 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.46 zile | 8.88 zile | 2.11 zile | 1.68 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 138.705 Lei | 122.644 Lei | 167.528 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.85
Lichiditate imediată
1.06
Pondere active imobilizate
20.37%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.85 | 1.5 | 11.16 | 5.6 | 9.41 | 15.86 | 12.34 | 4.51 |
| Lichiditate imediată | 1.06 | 0.59 | 8.17 | 4.88 | 8.3 | 15.86 | 12.34 | 4.51 |
| Pondere active imobilizate | 20.37% | 25.3% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.17% | 0.5% |
| Pondere active circulante | 79.63% | 74.7% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.83% | 99.5% |
©Firme.ro