Companie
Detalii identificare
Nume firmăASERPAR S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 37973739 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017004950125
EUIDROONRC.J2017004950125
Data înființării13.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5520
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori, în locuinţe separate (independente) constând în camere complet mobilate sau spaţii pentru servirea mesei şi dormit, cu facilităţi pentru gătit sau bucătării complet echipate. Aceste servicii se asigură în apartamente sau în clădiri multi-locuinţă independente, cu mai multe etaje, sau în complexe de clădiri, în bungalow-uri, sau în cabane, case ţărăneşti şi căsuţe. Uneori se asigură şi servicii complementare de minim nivel. Această clasă include servicii de cazare asigurate de: -tabere de copii şi alte case de vacanţe -case de oaspeţi şi bungalow-uri -case ţărăneşti şi căsuţe fără servicii de menaj -căminele de tineret şi refugii montane Această clasă exclude: -asigurarea cazării de scurtă durată în spaţii mobilate cu serviciile de curăţenie zilnică, făcutul patului, servicii de asigurarea hranei şi a băuturii,
5510 -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare cu caracter cvasipermanent, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateFacilitati de cazare pentru vacante si perioade de scurta durata
Informații de contact
AdresaFilea nr. 263, Sat Filea | Comuna Deda, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
497.000
Profit (Lei)
278.225
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 497.000 | 278.225 | 23.185 | 4.835 | 769 | 645.583 | 641.517 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 682 | 2.891 | 361.083 | 363.292 | 1 |
| 2022 | 14.944 | 6.305 | 525 | 0 | 7.421 | 361.401 | 368.822 | 0 |
| 2021 | 28.700 | 12.943 | 1.079 | 387 | 11.950 | 390.699 | 387.317 | 1 |
| 2020 | 171.400 | 143.779 | 11.982 | 26.370 | 0 | 436.627 | 374.374 | 1 |
| 2019 | 239.217 | 230.395 | 19.200 | 6.180 | 0 | 236.585 | 230.405 | 0 |
Marja profit net
55.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.37%
Lichiditate curentă
133.52
Viteza rotație active
0.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.37%
Profit net per salariat
278.225 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.98% | 0% | 42.19% | 45.1% | 83.89% | 96.31% |
| Marjă profit brut | 56.98% | 0% | 42.19% | 48.04% | 86.84% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.37% | 0% | 1.71% | 3.34% | 38.41% | 100% |
| Profit net per salariat | 278.225 Lei | 0 Lei | n/a | 12.943 Lei | 143.779 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.77
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
474.14 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.77 | 0 | 0.04 | 0.07 | 0.39 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 8.78 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 474.14 zile | 0 | 8533.68 zile | 4822.46 zile | 906.69 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 497.000 Lei | 0 Lei | n/a | 28.700 Lei | 171.400 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
133.52
Lichiditate imediată
133.52
Pondere active imobilizate
0.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 133.52 | 529.45 | 0 | 1009.56 | 16.56 | 38.28 |
| Lichiditate imediată | 133.52 | 529.45 | 0 | 1001.11 | 16.56 | 38.28 |