Companie
Detalii identificare
Nume firmăELIDRESS RADAUTI SRL
Cod unic de înregistrare37999941 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/1342/2017
EUIDROONRC.J33/1342/2017
Data înființării19.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1413
Această clasă include:
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea altor articole de imbracaminte (exclusiv lenjeria de corp)
Informații de contact
AdresaUnirii nr. 67, Rădăuţi, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
257.005
Profit (Lei)
19.830
Număr angajați
0
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 257.005 | 19.830 | 1.653 | 259.057 | 0 | 720.455 | 461.398 | 0 |
| 2024 | 201.438 | 4.265 | 355 | 255.370 | 0 | 696.937 | 441.567 | 1 |
| 2023 | 144.017 | 41.640 | 3.470 | 309.582 | 0 | 746.885 | 437.303 | 1 |
| 2022 | 129.505 | 26.840 | 2.237 | 188.069 | 0 | 583.732 | 395.663 | 1 |
| 2021 | 291.015 | 76.148 | 6.346 | 78.306 | 122 | 447.007 | 368.823 | 2 |
| 2020 | 263.866 | 84.866 | 7.072 | 443.687 | 122 | 775.916 | 332.351 | 2 |
| 2019 | 264.121 | 104.161 | 8.680 | 291.389 | 122 | 538.751 | 247.484 | 2 |
| 2018 | 149.081 | 82.292 | 6.858 | 48.642 | 122 | 152.168 | 103.648 | 1 |
| 2017 | 65.633 | 21.156 | 1.763 | 144.923 | 122 | 166.157 | 21.356 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.3%
Lichiditate curentă
2.78
Viteza rotație active
0.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.3%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.72% | 2.12% | 28.91% | 20.73% | 26.17% | 32.16% | 39.44% | 55.2% | 32.23% |
| Marjă profit brut | 9.01% | 2.46% | 29.91% | 21.58% | 27% | 32.89% | 40.43% | 56.2% | 33.23% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.3% | 0.97% | 9.52% | 6.78% | 20.65% | 25.54% | 42.09% | 79.4% | 99.06% |
| Profit net per salariat | n/a | 4.265 Lei | 41.640 Lei | 26.840 Lei | 38.074 Lei | 42.433 Lei | 52.081 Lei | 82.292 Lei | 10.578 Lei |
Viteza rotație active
0.36
Viteza rotație stocuri
0.79
Durata medie încasare creanțe
512.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.36 | 0.29 | 0.19 | 0.22 | 0.65 | 0.34 | 0.49 | 0.98 | 0.39 |
| Viteza rotație stocuri | 0.79 | 0.37 | 0.21 | 0.35 | 1.62 | 0.5 | 0.74 | 4.24 | 0.51 |
| Durata medie încasare creanțe | 512.37 zile | 227.47 zile | 42.48 zile | 17 zile | 54.09 zile | 152.16 zile | 138.19 zile | 255.43 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 201.438 Lei | 144.017 Lei | 129.505 Lei | 145.508 Lei | 131.933 Lei | 132.061 Lei | 149.081 Lei | 32.817 Lei |
Lichiditate curentă
2.78
Lichiditate imediată
1.52
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.78 | 2.73 | 2.41 | 3.1 | 5.71 | 1.75 | 1.85 | 3.13 | 1.15 |
| Lichiditate imediată | 1.52 | 0.57 | 0.2 | 1.15 | 3.41 | 0.57 | 0.63 | 2.41 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.03% | 0.02% | 0.02% | 0.08% | 0.07% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.97% | 99.98% | 99.98% | 99.92% | 99.93% |
©Firme.ro