Companie
Detalii identificare
Nume firmăFMA-SECCA SRL
Cod unic de înregistrare38001550 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/590/2017
EUIDROONRC.J19/590/2017
Data înființării19.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaCulmei nr. 15, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
58.830
Profit (Lei)
17.585
Număr angajați
0
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 58.830 | 17.585 | 1.465 | 1.902 | 0 | 41.974 | 40.072 | 0 |
| 2023 | 54.335 | 14.132 | 1.178 | 1.284 | 148 | 23.623 | 22.487 | 1 |
| 2022 | 50.725 | 8.327 | 694 | 36.590 | 1.922 | 42.649 | 7.981 | 1 |
| 2021 | 50.230 | 22.627 | 1.886 | 33.360 | 3.699 | 59.321 | 29.660 | 0 |
| 2020 | 48.950 | 38.258 | 3.188 | 60.137 | 0 | 67.169 | 7.032 | 0 |
| 2019 | 38.970 | 27.512 | 2.293 | 20.910 | 0 | 49.685 | 28.775 | 0 |
| 2018 | 26.177 | 16.317 | 1.360 | 226 | 0 | 21.489 | 21.263 | 0 |
| 2017 | 7.223 | 3.946 | 329 | 4.941 | 781 | 5.605 | 1.445 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.88%
Lichiditate curentă
22.07
Viteza rotație active
1.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.88%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.89% | 26.01% | 16.42% | 45.05% | 78.16% | 70.6% | 62.33% | 54.63% |
| Marjă profit brut | 34.5% | 32.39% | 19.42% | 47.69% | 81.59% | 73.6% | 65.34% | 57.64% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.88% | 62.85% | 100% | 76.29% | 100% | 95.61% | 76.74% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | 14.132 Lei | 8.327 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.4
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
25.13 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.4 | 2.29 | 1.14 | 0.8 | 0.73 | 0.78 | 1.22 | 1.13 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 150.52 | 0 | 0 | 12.09 | 475.95 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 25.13 zile | 46.69 zile | 52.89 zile | 30.52 zile | 82.72 zile | 33.65 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 54.335 Lei | 50.725 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
22.07
Lichiditate imediată
22.07
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 22.07 | 18.4 | 1.17 | 1.78 | 1.12 | 2.38 | 95.08 | 1.13 |
| Lichiditate imediată | 22.07 | 18.4 | 1.16 | 1.78 | 1.12 | 2.22 | 94.84 | 1.13 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.62% | 4.31% | 5.87% | 0% | 0% | 0% | 12.23% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.38% | 95.69% | 94.13% | 100% | 100% | 100% | 87.77% |
©Firme.ro