Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOBIESCHI PRODUCTIONS SRL
Cod unic de înregistrare38002513 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/13156/2017
EUIDROONRC.J40/13156/2017
Data înființării19.07.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5911
Această clasă include:
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaDr. Vasile Sion nr. 1-9, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
43.704
Profit (Lei)
11.163
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 43.704 | 11.163 | 930 | 4.937 | 5.166 | 151.451 | 151.680 | 1 |
| 2023 | 24.877 | 11.387 | 949 | 24.780 | 6.483 | 158.814 | 140.517 | 0 |
| 2022 | 64.377 | 22.726 | 1.894 | 39.527 | 7.800 | 160.856 | 129.129 | 1 |
| 2021 | 17.983 | 0 | 0 | 10.680 | 15.642 | 141.441 | 146.403 | 1 |
| 2020 | 99.084 | 73.198 | 6.100 | 1.730 | 21.075 | 137.893 | 157.238 | 1 |
| 2019 | 98.412 | 61.836 | 5.153 | 2.742 | 6.662 | 80.120 | 84.040 | 0 |
| 2018 | 48.704 | 14.076 | 1.173 | 10.285 | 7.579 | 24.851 | 22.205 | 0 |
| 2017 | 27.529 | 7.929 | 661 | 1.050 | 0 | 9.179 | 8.129 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.36%
Lichiditate curentă
30.68
Viteza rotație active
0.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.36%
Profit net per salariat
11.163 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.54% | 45.77% | 35.3% | 0% | 73.87% | 62.83% | 28.9% | 28.8% |
| Marjă profit brut | 31.7% | 54.21% | 38.15% | 0% | 76.69% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.36% | 8.1% | 17.6% | 0% | 46.55% | 73.58% | 63.39% | 97.54% |
| Profit net per salariat | 11.163 Lei | n/a | 22.726 Lei | 0 Lei | 73.198 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.28
Viteza rotație stocuri
44.19
Durata medie încasare creanțe
959.65 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.28 | 0.15 | 0.38 | 0.11 | 0.62 | 1.13 | 1.5 | 3 |
| Viteza rotație stocuri | 44.19 | 25.15 | 65.09 | 18.18 | 100.19 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 959.65 zile | 1710.42 zile | 655.48 zile | 2157.91 zile | 342.17 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 43.704 Lei | n/a | 64.377 Lei | 17.983 Lei | 99.084 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
30.68
Lichiditate imediată
30.48
Pondere active imobilizate
3.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30.68 | 6.41 | 4.07 | 13.24 | 79.71 | 29.22 | 2.42 | 8.74 |
| Lichiditate imediată | 30.48 | 6.37 | 4.04 | 13.15 | 79.14 | 29.22 | 2.42 | 8.74 |
| Pondere active imobilizate | 3.3% | 3.92% | 4.62% | 9.96% | 13.26% | 7.68% | 23.37% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.7% | 96.08% | 95.38% | 90.04% | 86.74% | 92.32% | 76.63% | 100% |
©Firme.ro