Companie
Detalii identificare
Nume firmăAVANTGARDE ASSET S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38059609 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/472/2017
EUIDROONRC.J21/472/2017
Data înființării03.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaCosminului, Slobozia, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
504.466
Profit (Lei)
298.090
Număr angajați
3
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 504.466 | 298.090 | 24.841 | 42.326 | 1.604 | 339.022 | 298.300 | 3 |
| 2023 | 289.950 | 130.402 | 10.867 | 15.223 | 1.649 | 144.186 | 130.612 | 3 |
| 2022 | 276.650 | 145.881 | 12.157 | 8.399 | 1.447 | 153.043 | 146.091 | 3 |
| 2021 | 248.900 | 165.873 | 13.823 | 5.632 | 1.447 | 170.268 | 166.083 | 2 |
| 2020 | 198.300 | 119.662 | 9.972 | 5.264 | 1.747 | 123.389 | 119.872 | 2 |
| 2019 | 146.233 | 67.808 | 5.651 | 2.806 | 1.447 | 92.280 | 90.921 | 1 |
| 2018 | 72.800 | 27.494 | 2.291 | 2.235 | 1.092 | 24.256 | 23.113 | 1 |
| 2017 | 9.500 | 0 | 0 | 9.399 | 1.165 | 3.853 | -4.381 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
59.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.93%
Lichiditate curentă
8.01
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
59.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.93%
Profit net per salariat
99.363 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 59.09% | 44.97% | 52.73% | 66.64% | 60.34% | 46.37% | 37.77% | 0% |
| Marjă profit brut | 60.97% | 45.91% | 53.61% | 67.63% | 61.26% | 47.37% | 40.16% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.93% | 99.84% | 99.86% | 99.87% | 99.82% | 74.58% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 99.363 Lei | 43.467 Lei | 48.627 Lei | 82.937 Lei | 59.831 Lei | 67.808 Lei | 27.494 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
117.67 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 1.99 | 1.79 | 1.45 | 1.58 | 1.56 | 2.87 | 1.89 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 117.67 zile | 134.99 zile | 10.36 zile | 38.73 zile | 34.31 zile | 30.45 zile | 28.33 zile | 119.11 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 168.155 Lei | 96.650 Lei | 92.217 Lei | 124.450 Lei | 99.150 Lei | 146.233 Lei | 72.800 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
8.01
Lichiditate imediată
8.01
Pondere active imobilizate
0.47%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.01 | 9.47 | 18.22 | 30.23 | 23.44 | 32.89 | 10.85 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 8.01 | 9.47 | 18.22 | 30.23 | 23.44 | 32.89 | 10.85 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 0.47% | 1.13% | 0.94% | 0.84% | 1.4% | 1.54% | 4.31% | 23.22% |
| Pondere active circulante | 99.53% | 98.87% | 99.06% | 99.16% | 98.6% | 98.46% | 95.69% | 76.78% |
©Firme.ro