Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIVERS ADVICE SRL
Cod unic de înregistrare38079592 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/2842/2017
EUIDROONRC.J13/2842/2017
Data înființării09.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaJiului nr. 3, Loc. Constanţa | Municipiul Constanţa, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
270.085
Profit (Lei)
90.754
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 270.085 | 90.754 | 7.563 | 126.663 | 7.076 | 210.581 | 90.994 | 1 |
| 2023 | 283.400 | 72.587 | 6.049 | 23.747 | 12.494 | 109.790 | 98.537 | 1 |
| 2022 | 274.695 | 105.320 | 8.777 | 40.312 | 7.198 | 136.174 | 105.560 | 2 |
| 2021 | 235.410 | 95.292 | 7.941 | 10.216 | 13.672 | 374.066 | 377.522 | 0 |
| 2020 | 232.323 | 109.304 | 9.109 | 7.997 | 17.047 | 273.181 | 282.231 | 2 |
| 2019 | 237.303 | 78.517 | 6.543 | 3.557 | 22.403 | 174.081 | 192.927 | 1 |
| 2018 | 180.270 | 64.686 | 5.391 | 2.818 | 5.588 | 111.640 | 114.410 | 1 |
| 2017 | 80.000 | 49.524 | 4.127 | 1.475 | 370 | 49.929 | 49.724 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
33.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.74%
Lichiditate curentă
1.66
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
33.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.74%
Profit net per salariat
90.754 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 33.6% | 25.61% | 38.34% | 40.48% | 47.05% | 33.09% | 35.88% | 61.91% |
| Marjă profit brut | 36.39% | 26.49% | 39.35% | 41.38% | 48.02% | 34.17% | 36.88% | 64.91% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.74% | 73.66% | 99.77% | 25.24% | 38.73% | 40.7% | 56.54% | 99.6% |
| Profit net per salariat | 90.754 Lei | 72.587 Lei | 52.660 Lei | n/a | 54.652 Lei | 78.517 Lei | 64.686 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
225.43 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 2.32 | 1.92 | 0.61 | 0.8 | 1.21 | 1.54 | 1.59 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 225.43 zile | 67.46 zile | 143.58 zile | 349.08 zile | 60.7 zile | 43.1 zile | 18.93 zile | 48.04 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 270.085 Lei | 283.400 Lei | 137.348 Lei | n/a | 116.162 Lei | 237.303 Lei | 180.270 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.66
Lichiditate imediată
1.66
Pondere active imobilizate
3.25%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.66 | 4.62 | 3.38 | 36.62 | 34.16 | 48.94 | 39.62 | 33.85 |
| Lichiditate imediată | 1.66 | 4.62 | 3.38 | 36.62 | 34.16 | 48.94 | 39.62 | 33.85 |
| Pondere active imobilizate | 3.25% | 10.22% | 5.02% | 3.53% | 5.87% | 11.4% | 4.77% | 0.74% |
| Pondere active circulante | 96.75% | 89.78% | 94.98% | 96.47% | 94.13% | 88.6% | 95.23% | 99.26% |
©Firme.ro