Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTAB PRECIS SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare38086565 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/14227/2017
EUIDROONRC.J40/14227/2017
Data înființării10.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaDealu Bistrii nr. 21-23, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
272.300
Profit (Lei)
52.982
Număr angajați
4
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 272.300 | 52.982 | 4.415 | 26.883 | 0 | 81.263 | 54.470 | 4 |
| 2023 | 254.050 | 55.248 | 4.604 | 13.252 | 400 | 156.413 | 143.561 | 4 |
| 2022 | 251.100 | 60.295 | 5.025 | 16.818 | 1.659 | 103.244 | 88.313 | 4 |
| 2021 | 131.250 | 14.314 | 1.193 | 6.798 | 4.611 | 37.220 | 35.033 | 2 |
| 2020 | 131.700 | 17.553 | 1.463 | 7.407 | 8.772 | 29.280 | 30.719 | 2 |
| 2019 | 152.050 | 40.028 | 3.336 | 7.110 | 15.733 | 33.012 | 41.635 | 3 |
| 2018 | 149.700 | 44.557 | 3.713 | 25.451 | 19.792 | 50.713 | 45.157 | 3 |
| 2017 | 52.378 | 30.019 | 2.502 | 4.378 | 0 | 34.997 | 30.619 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.27%
Lichiditate curentă
3.02
Viteza rotație active
3.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.27%
Profit net per salariat
13.246 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.46% | 21.75% | 24.01% | 10.91% | 13.33% | 26.33% | 29.76% | 57.31% |
| Marjă profit brut | 23.08% | 22.6% | 24.86% | 11.79% | 14.25% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.27% | 38.48% | 68.27% | 40.86% | 57.14% | 96.14% | 98.67% | 98.04% |
| Profit net per salariat | 13.246 Lei | 13.812 Lei | 15.074 Lei | 7.157 Lei | 8.777 Lei | 13.343 Lei | 14.852 Lei | 15.010 Lei |
Viteza rotație active
3.35
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
95.51 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.35 | 1.62 | 2.39 | 3.14 | 3.46 | 3.12 | 2.12 | 1.5 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 95.51 zile | 192.23 zile | 22.75 zile | 17.38 zile | 2.77 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 68.075 Lei | 63.513 Lei | 62.775 Lei | 65.625 Lei | 65.850 Lei | 50.683 Lei | 49.900 Lei | 26.189 Lei |
Lichiditate curentă
3.02
Lichiditate imediată
3.02
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.02 | 11.8 | 6.14 | 5.48 | 3.95 | 4.64 | 1.99 | 7.99 |
| Lichiditate imediată | 3.02 | 11.8 | 6.14 | 5.48 | 3.95 | 4.64 | 1.99 | 7.99 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.26% | 1.58% | 11.02% | 23.05% | 32.28% | 28.07% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.74% | 98.42% | 88.98% | 76.95% | 67.72% | 71.93% | 100% |
©Firme.ro