Companie
Detalii identificare
Nume firmăGISS CONCEPT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38092745 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/14316/2017
EUIDROONRC.J40/14316/2017
Data înființării11.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
AdresaVăcăreşti nr. 330, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
436.349
Profit (Lei)
304.609
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 436.349 | 304.609 | 25.384 | 59.208 | 80.210 | 283.847 | 304.849 | 1 |
| 2023 | 113.133 | 9.722 | 810 | 123.834 | 130.284 | 4.647 | 11.097 | 1 |
| 2022 | 403.677 | 324.057 | 27.005 | 82.043 | 82.020 | 324.320 | 324.297 | 1 |
| 2021 | 165.153 | 99.020 | 8.252 | 17.943 | 117.172 | 31 | 99.260 | 1 |
| 2020 | 503.654 | 465.163 | 38.764 | 3.711 | 0 | 469.114 | 465.403 | 1 |
| 2019 | 351.140 | 310.978 | 25.915 | 5.027 | 0 | 472.978 | 467.951 | 1 |
| 2018 | 239.364 | 156.733 | 13.061 | 10 | 0 | 156.983 | 156.973 | 1 |
| 2017 | 115.743 | 110.016 | 9.168 | 3.864 | 0 | 114.080 | 110.216 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
69.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Lichiditate curentă
4.79
Viteza rotație active
1.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
69.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Profit net per salariat
304.609 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 69.81% | 8.59% | 80.28% | 59.96% | 92.36% | 88.56% | 65.48% | 95.05% |
| Marjă profit brut | 72.75% | 9.45% | 81.26% | 60.96% | 93.29% | 89.56% | 66.48% | 98.06% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.92% | 87.61% | 99.93% | 99.76% | 99.95% | 66.46% | 99.85% | 99.82% |
| Profit net per salariat | 304.609 Lei | 9.722 Lei | 324.057 Lei | 99.020 Lei | 465.163 Lei | 310.978 Lei | 156.733 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.2
Viteza rotație stocuri
125.46
Durata medie încasare creanțe
233.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.2 | 0.84 | 0.99 | 1.41 | 1.07 | 0.74 | 1.52 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 125.46 | 168.1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 233.62 zile | 8.65 zile | 293.01 zile | 1.74 zile | 217.03 zile | 491.66 zile | 239.47 zile | 86.91 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 436.349 Lei | 113.133 Lei | 403.677 Lei | 165.153 Lei | 503.654 Lei | 351.140 Lei | 239.364 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
4.79
Lichiditate imediată
4.74
Pondere active imobilizate
22.03%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.79 | 0.04 | 3.95 | 0 | 126.41 | 94.09 | 15698.3 | 29.52 |
| Lichiditate imediată | 4.74 | 0.03 | 3.95 | 0 | 126.41 | 94.09 | 15698.3 | 29.52 |
| Pondere active imobilizate | 22.03% | 96.56% | 20.19% | 99.97% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 77.97% | 3.44% | 79.81% | 0.03% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro